Kouč Baníku před derby: Opavu sráží produktivita, ale fotbal hraje velmi dobrý. Baník chce pod Smetanou druhé vítězství

Kouč Baníku před derby: Opavu sráží produktivita, ale fotbal hraje velmi dobrý. Baník chce pod Smetanou druhé vítězství

O víkendu je na programu samozřejmě hlavně derby pražských S, o den dříve, tedy v sobotu odpoledne, se ale utká i Baník Ostrava proti Opavě. Trenér favorita ve slezském derby se na utkání těší.

Momentálně osmý Baník, který vede Ondřej Smetana, jenž nahradil v průběhu jara Luboše Kozla, vyhrál pod novým vedením pouze jednou ze čtyř zápasů a sice proti Příbrami. Byla z toho dokonce kanonáda, po které na výsledkové tabuli svítil výsledek 5:0 pro Ostravany! V ostatních zápasech ale Baník remizoval či prohrál.

Pravdou ale je, že měl mimořádně silné soupeře. Prohrál totiž se Slavií a se Slováckem, prvním a třeítm týmem tabulky, a remizoval před týdnem s Libercem. Tentokrát bude ale tým Ondřej Smetany zcela jistě považován jako favorit, Opava je totiž předposlední a je jedním z nejvážnějším kandidátům na sestup do FNL. Derby ale podle starého fotbalového přísloví favorita nemá.

Trenér ostravského celku si je kvality soupeře dobře vědom. „Čeká nás těžký zápas a soupeř, který přijede maximálně připravený a nažhavený. Má to navíc úskalí derby, takže na to musíme být připraveni i psychicky. Opava produkuje podle mě docela hezký fotbal, ale sráží ji produktivita i individuální chyby v její šestnáctce," nechal se slyšet Smetana.

"Přijede tým, který je nebezpečný a který má pořád šanci se zachránit. Na to se musíme připravit, nic nepodceňujeme. Pracujeme celý týden na tom, abychom to utkání zvládli,“ vyhlíží ostravský trenér derby s Opavou, které začíná v sobotu 16:00.

zdroj: FC Baník Ostrava

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.