Teplice čeká důležitý boj o záchranu, podruhé v týdnu vyzve Mladou Boleslav. Soupeř bude hrát jinak, domnívá se teplická kabina

Teplice čeká důležitý boj o záchranu, podruhé v týdnu vyzve Mladou Boleslav. Soupeř bude hrát jinak, domnívá se teplická kabina

Podle tabulky to vypadá, že je o sestupujících rozhodnuto. Do druhé ligy se podle nynějších předpokladů propadne Zbrojovka Brno, Příbram a Opava. Týmy nad touto trojicí ale zatím úplně klidně spát nemohou a týká se to hlavně Teplic a Mladé Boleslavi.

A právě tyto dva celky čeká o víkendu vzájemné utkání. A za (možná nemístného) předpokladu, že se Zbrojovka, Opava či Příbram ještě výsledkově vyhoupnou, tento zápas může být co se týče sestupových pozic velmi důležitý a zajímavý. Tyto týmy se navíc tento týden utkají i podruhé, v týdnu totiž hrály čtvrtfinále MOL Cupu.

A právě tento souboj dopadl lépe pro Teplice, které si vítězstvím 2:1 zajistily místenku v semifinále. Tentokrát se ale bude hrát o veledůležité tři body v tabulce. "Bude to určitě o něčem jiném, soupeř postaví jinou sestavu. My jsme sestavu ve středu stavěli podle zdravotního stavu a moc jiných variant nebylo. V neděli to bude jiný zápas, pohár je spíš odměna a bonus, protože v něm není tlak tak velký jako v lize," řekl před duelem kouč Sklářů Radim Kučera.

Teplice trápí i rozsáhlá marodka a týmu navíc proti Mladé Boleslavi nepomůže vykartovaný Robert Jukl. Trenér Kučera ale nevyloučil, že se do zápasu uzdraví Fortelný či Mareš. Proti Středočechům se Skláři pokusí odčinit ostudnou prohru 2:7 před týdnem na Letné proti domácí Spartě.

Pohárový souboj Teplice v týdnu vyhrály kvůli dvěma brankám Pavla Moulise, který burcuje spoluhráče k dalšímu vítězství: "Myslím si, že Boleslav bude hrát trošku jinak. Bude to určitě úplně jiný zápas než v poháru. Bude tam víc soubojů, musíme se na to pořádně připravit a pořádně to zvládnout!" 

Souboj Teplic s Mladou Boleslaví začíná v neděli 16:00.

zdroj: FK Teplice

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.