Bál jsem se, že mi první gól odvolá videorozhodčí, usmíval se Klokan Osmančík

Bál jsem se, že mi první gól odvolá videorozhodčí, usmíval se Klokan Osmančík

Výhru nad Pardubicemi v Ďolíčku, i když tentokrát papírově jako host, si užil ze všech Klokanů nejvíce mladý útočník Pavel Osmančík. Jeho branka totiž padla na úvod druhé půle, zmrazila Pardubice a měla velký podíl na tom, že Klokani zápas ovládli.

Jednadvacetiletý útočník Bohemians už ve Fortuna lize nastoupil dříve proti Spartě, z první branky se radoval ale až nyní v Ďolíčku, kdy prostřelil pardubického gólmana Letáčka. To byl, jak se později ukázalo, poslední hřebík do pardubické rakve v zápase. V té době už ligový nováček navíc dohrával utkání v deseti, v prvním poločase totiž inkasoval červenou kartu Prosek.

Osmančíkova brzká trefa na 2:0 tak Pardubice kompletně dorazila. Takový první ligový gól je samozřejmě velmi cenný. Chvíli ale hrozilo, že jej kvůli možnému ofsajdu odvolá videorozhodčí, tyto obavy se ale nakonec nepotvrdily. "Bál jsem se až potom, kdy pan rozhodčí ukazoval, že situaci řeší. Odvolání gólu by mě hodně mrzelo. Nebyl bych nadšený, kdybych byl v pozici hráče, kterému se kvůli VARu odvolá gól," přiznal Osmančík.

"První trefa chutnala moc. Celý den se cítím trošku jak ve snu. Byla to pro mě lehká euforie od té chvíle, kdy mi trenér ráno na rozcvičení řekl, že bych měl hrát od začátku. Okořenit to pojišťovacím gólem na 2:0 je moc pěkné," prozradil hrdina zápasu. Ten na tiskové konferenci i sám svůj výkon pochválil. "Hrálo se mi dobře. Chytnul jsem se hned první akcí. Myslím si, že jsem nezklamal. Kdybych se měl zhodnotit, nebyl můj výkon úplně špatný." Zda jeho gól a hru ocení i trenér Luděk Klusáček se uvidí za týden, kdy Klokani přivítají Baník. Je ale otázka, zda nastoupí i Osmančík.

zdroj: ČTK