Je před námi ještě devět kol, ale z takhle dobře rozehrané sezóny chceme něco vytěžit, říká Svědík. Hoftych ostře kritizoval vládu a opatření

Je před námi ještě devět kol, ale z takhle dobře rozehrané sezóny chceme něco vytěžit, říká Svědík. Hoftych ostře kritizoval vládu a opatření
OBSAHUJE OHLASY

Slovácko porazilo Liberec 1:0 a jasně tak dalo najevo, že se s tím musí tuto sezónu počítat. Překonalo tím navíc i svůj historický rekord. Martin Svědík měl z výsledku samozřejmě radost, Pavla Hoftycha kromě špatné ofenzívy svého týmu ale zlobí i vládní opatření kvůli Covid-19, které opakovaně a čím dál hlasitěji kritizuje.

Slovácko se díky výhře nad Libercem vrátilo na třetí místo, dosáhlo mety padesát bodů a už devět kol před koncem ligy získalo nejvíce vobů v klubové historii v první lize. Vypadá to, že by si tým z Uherského Hradiště mohl zahrát evropské poháry, zatím k tomu má velmi blízko. Daleko k tomu má naopak Liberec, který nevyhrál už čtyři zápasy. 

"Máme před sebou ještě devět kol. Ale máme dobře rozehranou sezónu a chceme z ní samozřejmě něco vytěžit. Záležet bude i na tom, kdo bude zrovna na marodce," vyhlíží trenér Slovácka Martin Svědík zbytek sezóny. Ta bude určitě hodnocena pozitivně, boj o evropské poháry ale v podstatě teprve začíná. A spousta těžkých zápasů ještě teprve přijde.

Vítězství nad Libercem bylo ale velmi důležité. "Dnes to bylo dost o trpělivosti. Koukali jsme na záznamy Liberce a poznali jsme jejich slabiny. Dobře jsme se na to připravili a vyšlo to," měl radost Svědík. Ke svým svěřencům měl ale i výtky. "V prvním poločase jsme byli moc nervózní, do koncovky jsme se nedostávali, Liberec jsme navíc pustili do dvou či tří šancí," nechal se slyšet Svědík.

"Ve druhé půli jsme ale byli lepší, Liberec jsme skoro do ničeho nepustili, proměnili jsme penaltu a vytvořili jsme si gólovou šanci Kalabišky. To jsou situace, které rozhodují zápasy a já jsem moc rád, že jsme to dnes zvládli," nechal se slyšet trenér Slovácka.

Jeho oponenta Pavla Hoftycha samozřejmě trápil výkon jeho svěřenců, víc jej ale namíchla politická situace. Vláda totiž slibovala, že se venku konečně bude moct scházet dvacet lidí a (nejen) děti budou moct konečně začít trénovat, ministr Arenberger ale nakonec otočil a tohle rozvolnění se tak odkládá. Hoftych tak po pozápasovém rozhovoru naštvaně pronesl: "Nechte už děti konečně hrát a trénovat," odseknul redaktorovi, plakal ovšem nad špatným hrobem, stěžovat by si měl u nikoho jiného... Během celého rozhovoru měl navíc na sobě roušku s nápisem "Sport - Imunita. Nechte děti sportovat!"

O moc pozitivnější ale nebylo ani jeho zápasové hodnocení. Liberci se v posledních zápasech nedaří, důvodem je hlavně mizerná efektivita. "Vůbec se nám směrem dopředu nedaří, nevychází nám brejky. Samozřejmě s tím budeme chtít něco dělat, ale dnes nám prostě chyběla kvalita směrem dopředu. To, že nám dal soupeř branku, zvlášť z penalty, se stane, ale problém je útok," hodnotil Hoftych utkání.

"Je to samozřejmě nepříjemná prohra," nechal se slyšet liberecký trenér. Špatnou formu se bude pokoušet zlomit za týden, čeká jej ovšem mistrovská Slavia, nic jednoduchého to tedy nebude. Slovácko naopak v týdnu čekají Pardubice v rámci dohrávky, za týden ale jede na pražskou Letnou se utkat se Spartou. Na náročnost programu si tak ani jeden kouč stěžovat nemůže...

zdroj: O2 TV Sport

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.