Trable v Edenu? Zdravotní problém mají skoro všichni hráči, kteří hráli derby, smutní před Arsenalem Trpišovský

Trable v Edenu?  Zdravotní problém mají skoro všichni hráči, kteří hráli derby, smutní před Arsenalem Trpišovský

Byť se Slavii daří na všech frontách, na nichž se vyskytuje, kvůli náročnému programu se v jejím kádru kumulují i zranění, což není před těžkou domácí odvetou s Arsenalem, který o víkendu přesvědčivě přehrál Sheffield United, až tak pozitivní zpráva. 

Jindřich Trpišovský dokonce po zvládnutém derby se Spartou (2:0) uvedl, že skoro všichni, kteří v neděli na Sinobo Stadium nastoupili, mají nějaký zdravotní problém...

Oproti londýnskému střetu s Gunners došlo v základní sestavě sešívaného "S" ke čtyřem změnám. "Byla to nutnost, jsme tak rozbití, že všichni hráči, kteří nebyli na soupisce, jsou zranění. Nějaký zdravotní problém mají ale skoro všichni hráči, kteří derby hráli," přiznal na webu slavia.cz šéf lavičky.

"Někteří, jako třeba Taras Kačaraba, nastoupili s velkým sebezapřením, nikoho jsme nešetřili, skoro všichni, co hrají, mají nějaké zranění. Program je fakt náročný, kumuluje se to, mrzí mě, že před čtvrtkem, kdy jde o hodně pro celý český fotbal, jsme neměli čas odpočinout si a doléčit hráče. Je škoda, že jsme si nevyšli v tomhle vstříc, všichni víme, jak je pro následující roky čtvrteční duel s Arsenalem důležitý. Snad nikdo další na marodku nepřibude, u těch, kteří nehráli, jde o poměrně závažné problémy, kdyby ne, tak do derby ti hráči nastoupili, stejně jako Kačaraba,“ přiblížil pětačtyřicetiletý odborník z Edenu.

V závěru týdne nešli do akce ani oba afričtí křídelníci Sima a Olayinka. "Simič s Peterem mají přetížení určitých partií, u jednoho se z postiženého místa tahá voda, u druhého se jedná o přetížení úponů třísel, což může souviset i s náročnými přelety do Afriky. Prognóza je u obou zranění složitá, jak znám Petera, ten do toho půjde i přes bolest, u Simy je to tak záhadné, že vůbec nevím, jak se to bude vyvíjet. Pokud by to alespoň trochu šlo, tak do derby šli, nebylo to ale možné,“ posteskl si někdejší šéf Žižkova či Liberce.

Sestava na odvetu čtvrtfinále je tedy zatím ve hvězdách...

Šádkova noční můra! Toto je přehled pěti nejhorších posil vládce Plzně

Zdroj: slavia.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.