Aktuálně do ligy asi nepatříme. Prohrávat každý týden leze na mozek, přiznal Kováč

Aktuálně do ligy asi nepatříme. Prohrávat každý týden leze na mozek, přiznal Kováč

Byť ještě do konce Fortuna:ligy zbývá osm kol, momentálně předposlední Opava, jejíž konto zdobí k tomuto datu hned 17 proher, ví, že udržení nejvyšší soutěže se stále více vzdaluje...

"Hlava je prevít. Jsme ve špatné situaci, a přestože v tréninku vypadají kluci dobře, v ostrém utkání si nevěříme. Když se nevyhrává, sebedůvěra se buduje jen velmi těžko," přiznal na sport.cz Radoslav Kováč.

Ten musel v poločase proti Baníku Ostrava zvýšit hlas. "Je to derby, důležitý zápas v tomto regionu. Nabádal jsem hráče, ať se nebojí hrát, ale my jsme se báli. Řešíme situace zbrkle, odevzdáváme míče soupeři, i když nejsme pod tlakem," vyprávěl webem sport.cz citovaný kouč, jenž ve Slezsku pracuje ve dvojici s Aloisem Skácelem.

Jednou ze slabin je produktivita. 16 branek během šestadvaceti utkání je nejméně z celého prvoligového peletonu. "My góly nedáváme, proto to je tak, jak to je," přidal jednačtyřicetiletý exsparťanský funkcionář, jenž usedl na opavskou lavičku loni v létě.

Sestup do FNL se zdá být stále reálnější. "Víme, v jaké jsme situaci. Dali jsme se na nějakou cestu, která je ale dlouhodobá. Aktuálně do ligy asi nepatříme. Máme patnáct bodů, to se nedá zachránit. Jedeme do Mladé Boleslavi, budeme bojovat, protože chceme vyhrát každý zápas, ale necítím od týmu sílu dohrát to do konce. Když prohráváte každý týden, tak to leze na mozek," pokračoval na sport.cz šéf Smoly, Hellebranda, Žídka a spol.

Zdroj: idnes.cz