Fukal kritizoval Sáčka s Vitíkem. Sparťanské bránění podle něj bylo příšerné až trestuhodné...

Fukal kritizoval Sáčka s Vitíkem. Sparťanské bránění podle něj bylo příšerné až trestuhodné...

Pětačtyřicetiletý exreprezentant Milan Fukal před derby věřil ve sparťanskou výhru. Bránící hráči letenského "S" ale byli podle jeho názoru před slávistickými góly trestuhodně nedůslední...

"Ozývaly se hlasy, že v derby má konečně Sparta možnost slávistickou několikaletou dominanci zlomit a já s tím souhlasil. Sparta mi totiž po delší době připadala dostatečně silná, sebevědomá. Přijela ve velké pohodě, věřila si. Podle aktuální formy se bát nemusela. Skutečně jsem tedy viděl možnosti obou týmů na výhru stejné, jak se říká padesát na padesát. I když Slavia hrála doma, kde dlouho neprohrála, jede Evropskou ligu, jasně vládne domácí soutěži. Ale nemyslel bych si, že by jí případná sparťanská výhra mohla ještě titul vzít, potenciální náskok pěti bodů by byl pro ni pořád dostatečný," citoval web aktualne.cz slova rodáka z Jablonce nad Nisou.

"Pro Slavii pak derby bylo klasické pohárové utkání s důrazem na výsledek, v němž bylo důležité neprohrát, udržet si odstup, nenechat Spartu přiblížit. Nakonec vyhrála, postavení si ještě vylepšila. Je o zápas méně a konec ligy se blíží. Ale pro ligu to nedopadlo dobře, nezdramatizovala se," pokračoval na aktualne.cz muž s bohatými bundesligovými zkušenostmi.

Pokud jde o jeho někdejšího chlebodárce, díky němuž vlastní dva české tituly, vyčítal mu zejména defenzivní činnost. "Oba slávistické góly padly po nádherných střelách, ale dalo se jim zabránit. Tedy tomu, aby domácí vystřelili. Řeknu to natvrdo - sparťanské bránění bylo trestuhodné, příšerné, doslova mě to štve! Snažím se být přitom slušný… Krásné střely, ale jinak laciné góly. Holeš to udělal skvěle, navedl si to a bum. A stačilo k němu přistoupit rychleji, jít proti, nenechat ho v klidu vypálit. Stejně tak Standa Tecl. Vyřešil to ze své pozici nejlépe, jak mohl, ale bylo jasné, že se bude otáčet, že nic jiného dělat nemůže. A koukněte se na Vitíka a Sáčka, jak ho nechají. Jasná nedůslednost. Vitík měl spoluhráči, který má Tecla zády na sobě, pomoct. Musí se přece zdvojit," kroutil hlavou bývalý zadák, jenž v letech 1997 - 2003 nasbíral 19 mezinárodních startů.

Před sešívaným hrdinou posledních dní Tomášem Holešem, jenž skóroval jak proti Arsenalu, tak proti Spartě, se sklonil. "Znám ho osobně, vím, jaký má příkladný charakter. Fotbalový i lidský. Přišel do Slavie jako typický krajní bek, univerzálního hráče z něj udělal trenér Trpišovský. Zvládá defenzivního záložníka, prosadil se na tomto postu až do reprezentace, v Londýně navíc ukázal, že si troufne i na stopera. Přesunout se do středu obrany není jednoduchá úloha. Zvláště pro něj, neboť je menšího vzrůstu. A najednou anglický tým. Ale vyrovnal se s tím a ještě s přidanou hodnotou možná zlatého vyrovnávacího gólu. A další životní trefu přidal v derby," uzavřel na aktualne.cz Fukal.

Plzni krvácí střed zálohy! Kdo z Guľovy družiny zastoupí Čermáka s Buchou?

Zdroj: aktualne.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.