Krmenčík do Sparty? V létě to jistě bude velké téma, říká legendární Siegl

Krmenčík do Sparty? V létě to jistě bude velké téma, říká legendární Siegl
ROZHOVOR

Náskok Slavie na čele tabulky už je příliš velký, titul získá plným právem. Přesně to si myslí bývalý elitní kanonýr Letenských Horst Siegl, podle nějž se Sparta musí soustředit hlavně na boj o druhé místo a vyztužení kádru před příští sezonou. Zajímavou posilou by byl podle něj útočník Michael Krmenčík. Útočník belgických Brugg, jenž momentálně střílí jeden gól za druhým na hostování v řeckém PAOKU Soluň.

Překvapilo vás, jakým výsledkem dopadlo derby pražských „S“?
Musím říct, že ano. Výhru domácích 2:0 jsem úplně nečekal. A to na základě toho, jak náročný program teď Slavia prožívá. Navíc Sparta měla za sebou vydařená utkání s Jabloncem a Teplicemi. Zase je ale třeba vidět špatnou formu Teplic, navíc ani Jablonec zrovna nebyl v top formě. Asi proto se ukázalo, že když slávisté rozběhali únavu, tak už potvrdili roli favorita.

Jak moc sparťany ovlivnil ten inkasovaný gól do kabin?
Taková branka ovlivní každý zápas. A to zvlášť derby, kdy vás to poznamená přímo dvojnásob. Myslím, že tenhle moment celý zápas rozhodl. Přitom v úvodu měla šance hlavně Sparta. I proto jsem věřil, že aspoň bodík v Edenu udělá. Jak Adam Hložek, tak i Láďa Krejčí tam měli velmi slušné příležitosti. Ale nedokázali je proměnit, což se ukázalo být klíčové.

Udělala tím Slavia rozhodující krok k titulu?
Jednoznačně. Jiná situace mohla být, kdyby to po těch dohrávkách Sparty bylo o pět bodů. Ale to už bohužel nenastane. Proto nepochybuji o tom, že titul získá Slavia, která by v derby byla spokojená i s remízou. Její náskok je dostačující a je třeba uznat, že titul si určitě zaslouží. Momentálně hraje nejlepší fotbal u nás, tak to prostě je. Sparta se teď musí soustředit hlavně na to, aby udržela druhé místo.Podaří se jí to?
Nic jiného ji ani nezbývá. Sparta si zkrátka vždycky musí klást ty největší cíle. Mančaft má podle mě velmi slušně poskládaný, ale co mi tam chybí, to je silnější lavička. Prokázalo se to v derby a vlastně nejen v něm. V létě tak jistě dojde k posílení kádru. Jsem přesvědčený, že už teď má trenér Vrba v hlavě některé hráče. Někde už proběhlo třeba jméno Krmenčík, tak uvidíme.

Byl by podle vás právě Krmenčík vhodným typem pro Spartu?
Těžko říct, ale pod Pavlem Vrbou už působil a fungovalo to. Otázka je, na jaký post by byl po jeho příchodu odsunut Adam Hložek, ale to je spíš otázka pro letní pauzu. Myslím si, že v ní příchod Krmenčíka na Letnou bude jistě velké téma.

Kolik posil by podle vás měla Sparta v létě přivést?
Myslím, že minimálně tři nebo čtyři nová jména by se ve Spartě měla v létě objevit. Řekněme, že by Sparta měla přivést posilu do každé řady. Ale to je otázka spíš na vedení a trenéra Vrbu, jakým stylem se bude chtít tým prezentovat v příští sezoně.

A měla by se Sparta posílit hlavně o hráče z české ligy, nebo se spíš zaměřit na hráče ze zahraničí?
To je těžká otázka. Hlavně by to měli být už hotoví fotbalisti. A u cizincích je trošku problém, že by měli být lepší než stávající hráči. A to se na Spartě v poslední době moc často nestávalo. Když se podíváte třeba na rotaci hráčů v Jablonci či v Liberci, tak je vidět, že i v Česku se dá najít kvalita. Na druhou stranu je však jasné, že zrovna ve Spartě je na vás mnohem větší tlak než kdekoliv jinde. Musí tam přijít hráči, co se s tímhle dokáží vyrovnat. A už z minulosti víme, že ne každý si s tím poradí.