Sima s Olayinkou? Jeden bude v základu, druhý může s prášky na bolest odehrát posledních 20 minut

Sima s Olayinkou? Jeden bude v základu, druhý může s prášky na bolest odehrát posledních 20 minut

Co by mohlo Slavii vystřelit do semifinále Evropské ligy? Podle Jindřicha Trpišovského musí být hráči českého lídra obezřetní a podat maximální výkon a dotknout se svého výkonnostního, týmového a individuálního stropu.

Ve zvládnutém derby někteří klíčoví hráči odpočívali, za což mohla drobná zranění. Abdallah Sima i Peter Olayinka zkoušeli uprostřed týdne trénovat a jeden z nich bude na vršovické ploše již od úvodní minuty...

"Sima a Olayinka ve středu zkoušeli trénovat a podle indicií, které máme, si myslíme, že jeden z nich bude k dispozici do základní sestavy, druhý na část duelu, zhruba 20 minut. Definitivně to budeme vědět ve čtvrtek po rozcvičení. Šli do zatížení, aby to vyzkoušeli, takže se to přes noc může změnit. Aktuálně bude jeden schopný nastoupit od začátku, druhý bude po práškách na bolest schopen absolvovat část zápasu, když to bude potřeba. Jinak je situace podobná jako při derby," ozřejmil na webu slavia.cz šéf slávistické lavičky 24 hodin před výkopem.

Zatím to vypadá spíše na nigerijského reprezentanta s minulostí v Dukle. "Peter je dostatečně zkušený a prošel s námi ty nejtěžší boje v Evropě. Jeho mentalita je velice důležitá. V evropských soutěžích je velice produktivní a dává důležité góly nebo na ně přihrává. Pokud bude k dispozici, tak budeme jedině rádi, protože jeho styl je pro nás velice důležitý, ať už jeho napadání nebo právě přínos v pokutovém území," přidal někdejší kouč Žižkova či Liberce.

Protože by mohl Slavii poslat dál i výsledek 0:0, spekuluje se i o defenzivnější sestavě. Jak vidí podobné řeči muž zodpovědný za výkony a výsledky tuzemského obhájce titulu? "My jsme v takovém podstavu defenzivních hráčů, že jich na lavičce moc nemáme. Teď si rychle projíždím nominaci na Arsenal a myslím, že defenzivních hráčů tam moc nebylo. Já si myslím, že každý hráč, který nastoupí v takové soutěži, a tady to platí dvakrát tolik, musí zvládat úkoly jak v defenzivě, tak v ofenzivě a být komplexní. Pokud jsem o něco horší v defenzivě, tak musím být o to kvalitnější v ofenzivě, aby mě soupeř bránil. Překlopit minisouboj dvou hráčů tak, aby měl soupeř víc starostí se mnou než já s ním. Je to o komplexnosti. Myslím si, že takové hráče právě máme a náš tým je tak poskládaný. Jestli na hřišti někdo hraje obránce, tak musí zvládat obě dvě činnosti, stejně tak v záložní řadě. Náš styl hry to vyžaduje, takže si myslím, že s tímhle problém není. Na více postech v základní sestavě máme hráče, kteří zvládají defenzivnější úkoly," uzavřel na webu slavia.cz pětačtyřicetiletý odborník.

Představa, že by Arsenal v příští sezoně nehrál v Evropě, je prostě divná a nesprávná, říká Leno

Zdroj: slavia.cz