Opavský Kulhánek vyhlíží duel s týmem, kde mu angažmá nevyšlo. Nyní ho čeká boj o ligovou příslušnost Slezanů

Opavský Kulhánek vyhlíží duel s týmem, kde mu angažmá nevyšlo. Nyní ho čeká boj o ligovou příslušnost Slezanů

Sestup Opavy do druhé ligy je každým kolem o něco pravděpodobnější. Slezský tým se nedokáže odlepit ze sestupových příček, nezvládl důležité zápasy a má už poslední pokusy na to, aby nepřišel o ligovou příslušnost. Nyní jej čeká Mladá Boleslav.

I ta se ještě, poměrně překvapivě, nedávno nacházela na sestupovém místě, dokázala se ale vyhoupnout nad propast díky obměněnému kádru a výměně trenéra. Součástí přestavby týmu byl i Jiří Kulhánek, který působil v Mladé Boleslavi na podzim, v zimě jej však Sparta z hostování stáhla a poslala dohrát sezónu právě do Opavy. 

Půlroční angažmá ve městě automobilů ale rozhodně k jeho nejvydařenějším nepatří. Žádný speciální duel jej tak nečeká. "Není pro mě extra prestižní zápas, protože jsem tam toho moc neodehrál. Navíc během zimy se kádr obměnil snad ze sedmdesáti procent, takže ty kluky ani moc neznám," nechal se slyšet Kulhánek.

Ten v předešlém vzájemném střetnutí Opavy a Mladé Boleslavi ale hrál v jiném dresu. "Bylo to první utkání trenéra Jarolíma a vlastně i můj první pořádný zápas za Boleslav, takže si to pamatuju dobře. Opava nás tehdy překvapila, jak hrála. Přijeli jsme sem vyhrát, a nakonec jsme byli rádi za bod," řekl sparťanský odchovanec, který záchranářskou misi v Mladé Boleslavi nedokončuje a místo toho od ledna pomáhá právě Slezanům.

Není jisté, zda zde bude působit v příští sezóně, pro záchranu ale udělá maximum. Aby se to povedlo, bude muset Opava začít vyhrávat. A moc soupeřů hratelnějších než Mladá Boleslav už letos nepotká. "Musíme se soustředit hlavně na sebe, protože pokud nezačneme vyhrávat, může nám být jedno, kolik bodů mají ostatní," nechal se slyšet Kulhánek vyhlížející sobotní duel. 

Hlavní, nejen v příštím zápase, ale bude, jestli střelci Opavy najdou střeleckou formu. "Problém vidím hlavně v tom, že jsme za jaro dali šest gólů. Dokážeme uhrát výsledek 0:0 nebo 1:0, ale nedokážeme dávat góly. V žádném utkání jsme nedali víc než jeden gól, takže je těžké se zachraňovat. Když to ale prolomíme, šance ještě bude. Musíme ale začít dávat víc gólů, jinak se nám to nepovede," ví kmenový hráč Letenských.

Souboj Opavy v Mladé Boleslavi začíná v sobotu 14:00.

zdroj: SFC Opava