Postup Hradce mezi elitu je čím dál aktuálnější. Proti Třinci chtějí Votroci využít týmové pohody

Postup Hradce mezi elitu je čím dál aktuálnější. Proti Třinci chtějí Votroci využít týmové pohody

Hradec Králové sice na úvod jarní části FNL prohrál klíčový duel v Líšni, od té doby ale čtyřikrát zvítězil, přeskočil brněnský tým v tabulce a zatím si to kráčí za postupem do první ligy. Votroci se nachází v týmové pohodě a věří, že by se po několika letech mezi elitu mohli vrátit.

Před sebou mají letos ještě osm zápasů. Stát se může cokoliv, největším favoritem na postup do ligy je ale pořád Hradec Králové. Ohrozit by jej teoreticky mohla Líšeň, Prostějov či Ústí nad Labem. Další zkouška čeká Votroky v neděli, kdy se utkají s Třincem trenéra Františka Straky, který naopak bojuje o záchranu ve druhé nejvyšší soutěži.

Kouč týmu Zdenko Frťala má z výsledků, formy i týmové pohody velkou radost. „S výsledky roste sebevědomí, ale pořád musíme dodržovat herní disciplínu. Váša se i v posledním zápase dostal do tří šancí, nebyl odměněn gólem, ale pro kabinu i pro trenéra je pozitivní, že máme víc hráčů, kteří jsou schopní prosadit se,“ prozradil před soubojem s Třincem královéhradecký trenér.

„Klíčem bude zase naše trpělivost, která nám zatím přináší ovoce. Ve druhé lize se opakovaně potvrzuje, že v žádném utkání není dopředu daný favorit. Bude záležet jen na nás – nesnižuju kvalitu Táborska (minulý soupeř Hradce, pozn. red.), ale teď nás čeká soubojovější zápas s agresivnějším soupeřem,“ pokračoval Frťala.

Každé úspěšné mužstvo ale musí mít hlavně týmového ducha. „V kabině i v klubu panuje pozitivní atmosféra. Za poslední dny se toho ohledně budoucnosti odehrálo hodně. Jsme rádi, že jsme i našimi výkony přispěli k optimismu ve městě, a věřím, že na to navážeme,“ chválí pohodu v týmu Hradce jeho kouč.

Domácí duel s Třincem začíná v neděli 17:00.

zdroj: FC Hradec Králové