Chceme mistrovství světa bez koronaviru, hlásí Katar. Na stadion možná budou moct jen očkovaní fanoušci

Chceme mistrovství světa bez koronaviru, hlásí Katar. Na stadion možná budou moct jen očkovaní fanoušci

Fotbalová veřejnost je momentálně natěšená na odložené mistrovství Evropy, které se odehraje v létě o rok později, než se očekávalo, už příští rok je ale na programu mistrovství světa, které proběhne v Kataru.

Loni bylo mistrovství Evropy odloženo kvůli pandemii, ta ale nevymizela a i letošní pořadatelé, což je (vzhledem k epidemii nešikovně) v podstatě celá Evropa, budou muset s možností nákazy počítat. Zcela jistě tak budou na turnaji platit nějaká opatření. Hráči budou zcela jistě testování stejně jako v průběhu sezóny, jak to ale bude s fanoušky?

Turnaj bez fanoušků by zkrátka nebyl ono. A momentálně se řeší, zda bude nutné očkování všech fanoušků, negativní testy, respirátory a omezená kapacita... Jasno by mělo být v nejbližších týdnech. Očkování proti covid-19 je samozřejmě velkou nadějí pro (po)zastavení pandemie, nedá se ale spoléhat na to, že do mistrovství světa na podzim 2022 epidemie vymizí.

A pořadatelé turnaje, tedy Katar, už musí připravovat různá opatření a rozhodovat se, které fanoušky pustí na stadiony apod. A ti nyní přiznávají, že připadá v úvahu i ta možnost, že na stadiony pustí pouze očkované fanoušky. 

„Doufáme, že se nám podaří uspořádat světový šampionát bez covidu. Doufáme také, že se celosvětový stav pandemie brzy zlepší a celé to zmizí,“ prozradil Muhammad bin Abdar Rahmán Sání, katarský ministr zahraničí.

zdroj: idnes