Blíží se konec Horejše? Klukům jsme říkali, aby neřešili, co se píše, já dělám jen to, co mohu ovlivnit, uvedl kouč Dynama

Blíží se konec Horejše? Klukům jsme říkali, aby neřešili, co se píše, já dělám jen to, co mohu ovlivnit, uvedl kouč Dynama
OBSAHUJE OHLASY

Dynamo proti Karviné prohrálo (0:3) z posledních osmi zápasů už šestkrát a spadlo na 12. místo neúplné tabulky po 27. kole. Podle trenéra Jihočechů Davida Horejše spočívá v problém v malé agresivitě a ve špatném počínání při bránění standardních situací.

„Na podzim jsme získali 15 bodů a všichni byli spokojení. Dnes jich máme na jaře díky tomu začátku 16, ale teď je bohužel tato série bez vítězství a musíme udělat vše pro to, abychom ji co nejdřív zastavili,“ uvedl Horejš, jehož slova nabídl web České televize.

V zákulisí se spekuluje o síle jeho pozice. „Když nejsou výsledky, tak je tlak vždycky. Klukům jsme říkali, aby neřešili, co se píše. A já dělám jen to, co mohu ovlivnit. S realizačním týmem jsme řešili, jak připravit hráče co nejlépe. V Karviné nám to ale bohužel nevyšlo,“ pokračoval rodák z Prachatic.

Problém vidí ve bránění standardních situací. „Je to věc, která se opakuje a hodně mě to mrzí. Není to systémová chyba. S hráči jsme to rozebírali, ukazovali si a na tréninku na tom pracujeme, ale v zápase je to o zodpovědnosti daného hráče. hází agresivita a jít do souboje s tím, že ho chceme vyhrát. Karviná na to má typy hráčů, kdežto my jsme v tom propadli,“ doplnil trenér Dynama.

Zdroj: sport.ceskatelevize.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.