Co nasvědčuje tomu, že letošní ročník Ligy mistrů ovládne Chelsea, k dispozici je pět důvodů z historie

Co nasvědčuje tomu, že letošní ročník Ligy mistrů ovládne Chelsea, k dispozici je pět důvodů z historie

Nejprestižnější klubovou soutěž Champions League vyhrála Chelsea jedinkrát, a to nečekaně v sezoně 2011/12. Zde je pět důvodu, proč by se historie mohla opakovat.

Prvním ukazatelem je to, že byl v průběhu sezony vyhozen mladý trenér za špatné výsledky. V březnu 2012 po krátkém angažmá v londýnském klubu skončil André Villas-Boas, nahrazen byl Italem Robertem Di Matteem. Nyní na lavičce skončil Frank Lampard.

Premier League vyhrál Manchester City, který má v aktuální sezoně šest kol před koncem velký náskok před druhým Manchesterem United.

Další ukazatel poukazuje na to, že Chelsea skončila tehdy v anglické nejvyšší soutěži na šestém místě. Momentálně je v neúplné tabulce pátá.

Ve čtvrtfinále porazila portugalský celek (Benficu), nyní Porto a v semifinále postoupila přes španělského giganta (Barcelonu), teď čelí Realu Madrid.

A aby toho nebylo málo Chelsea v sezoně 2011/12 ovládla FA Cup. V aktuálním ročníku se v anglickém poháru probojovala do finále, kde ji čeká lepší z dvojice Leicester – Southampton.

Zdroj: chelseafc.com