Guardiola jde proti svým a zpochybňuje výběr týmů do Super ligy. Ať mi to hned vysvětlí, nabádá vedení Citizens

Guardiola jde proti svým a zpochybňuje výběr týmů do Super ligy. Ať mi to hned vysvětlí, nabádá vedení Citizens
OBSAHUJE OHLASY

Lodivod Citizens Pep Guardiola důrazně vyzval vedení Manchesteru City, aby mu objasnilo účast v Super lize. Kouč uvedl, že nejde o sport, pokud je v soutěži zaručený úspěch.

Španělskému trenéru chybí podstatné informace od zakladatelů nového projektu. „Měli by to vysvětlit ti správní lidé - mají povinnost to říct celému světu. Co nejdříve, raději dnes než zítra, raději zítra než pozítří. Tohle je celosvětová záležitost. Musejí vysvětlit situaci, která nastane, její výhody a také proč udělali rozhodnutí, že budou hrát tyto kluby a jiné ne,“ citoval web aktualne.cz slova Guardioly.

Tohle není sport. „Sport není sport, pokud neexistuje vztah mezi snahou a úspěchem, mezi úsilím a odměnou. Když máte úspěch předem zajištěn, není to sport. Není to sport, když nezáleží na tom, zda vyhrajete, nebo prohrajete,“ uvedl uznávaný stratég.

„Podporuji svůj klub. Znám zdejší lidi a jsem součástí klubu. Ale také mám své vlastní názory, které bych si rád udělal, až budu mít všechny informace,“ přidal ke svému dočasnému komentáři někdejší trenér Barcelony a Bayernu Mnichov.

Zdroj: aktualne.cz, ČTK