Nad druholigovým nováčkem z Blanska se stahují mračna. Skončí v MSLF, divizi či v krajském přeboru?

Nad druholigovým nováčkem z Blanska se stahují mračna. Skončí v MSLF, divizi či v krajském přeboru?

Pakliže by druhá nejvyšší soutěž skončila právě teď, statusem nováčka oplývající FK Blansko by se radovalo, neboť by se mu díky momentální jedenácté pozici podařilo udržet.

Jihomoravskému souboru, jenž na jaře poprvé prohrál až před pár dny s Táborskem, ovšem i tak hrozí, že budou muset FNL zase opustit. Jak totiž zaznělo na serveru idnes.cz, Blansko pravděpodobně nezíská profesionální licenci potřebnou pro pobyt ve druhá lize.

"Zatím o této záležitosti nechceme hovořit. Děkuji za pochopení," citoval idnes.cz slova předsedy FK Zdeňka Veselého, jehož klub těží zejména z domácích utkání, v nichž neinkasoval čtyřikrát za sebou.

Ten má mít kvůli (ne)založení akciové společnosti již nějaký čas spory s podnikatelem Oldřichem Mertou, jenž byl ještě před pár měsíci sportovním ředitelem klubu a byl podepsán i pod postupem do FNL.

Jestliže by se černý scénář potvrdil, Blansko by se muselo přesunout buď do MSFL, divize či krajského přeboru, což by samozřejmě znamenalo konec profesionální činnosti.

A co na to čtyřiapadesátiletý kouč Martin Pulpit, který přiveze uprostřed pracovního týdne své svěřence na dejvickou Julisku?

"Jediným funkcionářem je zde pan předseda Veselý. Řekne mi, kdy jsou testy na covid, kdy je odjezd autobusu na zápas. Základní věci se ke mně dostanou," informoval na idnes.cz zkušený trenér, za jehož příchodem ještě stál zmíněný Merta.

Slavia se Zlínem a na Bohemce, Sparta s Pardubicemi a s Opavou, finále Ligového poháru: City - Tottenham!

Zdroj: idnes.cz