Opava potřebuje body za každou cenu a to i z Letné. Teoretická šance na záchranu pořád je, dodává Kovač naději

Opava potřebuje body za každou cenu a to i z Letné. Teoretická šance na záchranu pořád je, dodává Kovač naději

Návrat Opavy do druhé ligy po několikaleté prvoligové zkušenosti je každým týdnem pravděpodobnější. Matematicky má sice slezský tým stále naději na záchranu, herně to tak ale moc nevypadá a momentálně se zdá, že je oficiální stvrzení sestupu Opavy, ale i Příbrami, otázkou času.

Tři body už Opava potřebuje sbírat mnohem častěji než tomu tak bylo v průběhu této sezóny. Ta momentálně prohrála už pět zápasů v řadě a na úspěšný závěr sezóny to zatím nevypadá. Zlom by mohl nastat tento týden, čeká jej ale velmi silný soupeř - pražská Sparta. Ta navíc v týdnu neporazila Pardubice a náladu si bude chtít spravit právě na Opavě, tři body totiž bude potřebovat v boji o druhé místo.

Poslední tým Fortuna ligy ztrácí na poslední nesestupový tým, tedy Teplice, devět bodů, což se ještě dá dohnat, bude to ale extrémně složité. O to se navíc bude snažit i Brno a Příbram, tedy týmy, které jsou taktéž namočeny sestupem. Proto není na co čekat, Opava musí začít vyhrávat a to i proti Spartě.

Kouč týmu Radoslav Kováč si ale sílu soupeře dobře uvědomuje. „Víme, že favorit je jasný, ale pokusíme se to domácím co nejvíce ztížit. Navíc pořád teoreticky žijeme, takže zkusíme něco urvat,“ nechal se slyšet trenér Slezanů. „Musíme to odpracovat a hrát odvážně,“ pokračoval Kováč.

„Moc se na to těšíme, je to Sparta. Pro nás to bude krásný zápas. Někteří hráči tam budou hrát poprvé a někteří třeba i naposledy,“ prozradil trenér Opavy. Jeho mužstvo na pražské Letné vyzve Spartu v neděli v 16:00, souboj týmů z opačných konců tabulky bude vysílat i stanice O2 TV Fotbal.

zdroj: SFC Opava

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.