Superliga je vyšla draho. Funkcionáři zapojení do převratu proti Premier League končí

Superliga je vyšla draho. Funkcionáři zapojení do převratu proti Premier League končí

Velké plány trvaly necelých 48 hodin. Následky jsou však pro některé dalekosáhlé. Pučisté, kteří rozběsnili nejen fanoušky, ale i vedení slovutné Premier League postupně dávají své funkce k dispozici.

Převrat nevyšel a následky jsou pro všechny zúčastněné masivní. Kluby si poštvaly věrné fanoušky proti sobě, řada hráčů přešlo do neskrývaného protiútoku a o své vyhřáté místečka postupně přichází Ti, kteří plánovali převráti fotbalové pořádky vhůru nohama. A nejde o malé ryby.

Nedotažený pokus o změnu fotbalového prostředí stálo funkce čelní představitele z Manchesteru City, Manchesteru United, Liverpoolu, Chelsea a Arsenalu. Zvedly tak vhozenou rukaci od výkonný ředitel soutěže Richarda Masterse, který je k demisi již dříve vyzval.

A podobný řez neinicioval sám, sílu návrhu dodal především tlak zbylých součástek Premier League, které záměr na úprk ze soutěže jednohlasně odsoudily. "Ztratili naši důvěru. Nikdy nezapomeneme na to, co chtěli udělat. Zatímco teď tu běhají kolem a říkají, že s tím neměli nic společného," zaznělo v prohlášení pro Sky Sport.

A kdo přišel o svou funkcionářskou hlavu? Předseda Chelsea Bruce Buck, generální ředitel Arsenalu Vinai Venkatesham a šéf City Ferran Soriano, neoblíbenec fanoušků Manchesteru United Ed Woodward a v Liverpoolu obětovali Toma Wernera. 

Zdroj: ČTK