Postavení Mladé Boleslavi v tabulce neodpovídá jejich kvalitě, ví Kadlec. Slovácko chce ale hrát v Evropě

Postavení Mladé Boleslavi v tabulce neodpovídá jejich kvalitě, ví Kadlec. Slovácko chce ale hrát v Evropě

Slovácku se na jaře dařilo skvěle a vypadalo to, že by se tým z Uherského Hradiště mohl kvalifikovat do evropských pohárů. Tato naděje sice po třech prohrách v posledních čtyřech zápasech trochu zmenšila, i přesto je to ale i nadále cílem klubu umístit se v nejlepší čtyřce.

I kdyby se to ale nakonec nepovedlo, bude tato sezóna patřit k historicky nejlepším v dějinách Slovácka. Kabina týmu přiznala, že se o pohárové Evropě v týmu nemluví, všichni ale ví, že to mají na dosah. Slovácko je momentálně čtvrté, pátá Plzeň na něj ztrácí dva body, má však zápas k dobru. Právě s Plzní, popřípadě Libercem, bude nejspíše ve zbytku sezóny bojovat o čtvrtou příčku, neboť téměř jistě skončí první Slavia a na druhém a třetím (či naopak) místě bude Sparta a Jablonec.

V boji o Evropu nyní Slovácko čeká Mladá Boleslav. Právě tento středočeský tým si předkola evropských pohárů několikrát v minulých letech zahrál, letos se mu ale vůbec nedaří a pohybuje se spíše na druhém pólu tabulky. Pád do FNL mu už prakticky nehrozí, i přesto byly ale klubové ambice před sezónou o poznání vyšší.

A to ví i zkušený zadák Slovácka Michal Kadlec. "Mají kvalitní tým a jejich postavení v tabulce naprosto neodpovídá realitě. My budeme chtít samozřejmě vyhrát i po těch neúspěších, které jsme teď měli. Je před námi pět finálních zápasů, ve kterých budeme chtít získat co nejvyšší počet bodů,“ ví stoper nejlepšího týmu na Moravě.

Duel Slovácka s Mladou Boleslaví začíná v sobotu 17:00.

zdroj: 1. FC Slovácko

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.