Dortmund si poradil s katem Bayernu Kielem a postupuje do finále poháru, kde vyzve Lipsko

Dortmund si poradil s katem Bayernu Kielem a postupuje do finále poháru, kde vyzve Lipsko
OBSAHUJE VIDEO

Německá bundesliga má sice tento víkend pauzu, na programu jsou ale semifinále DFB Pokalu. Lipsko v dramatickém zápasu vyhrálo v Brémách a postupuje do finále poháru. Dortmund pak v sobotu vyřadil Kiel a postoupil do finále.

Už v pátek večer hostily Brémy Red Bull Lipsko. Zatímco v bundeslize se více daří Lipsku, které je druhé a stále má (ač minimální) šanci na titul, Werder letos v poháru odehrál dobré zápasy. V základní hrací době se ale ani jednomu týmu branku vstřelit nepodařilo. První gól padl až na začátku prodloužení, kdy se trefil Hwang z Lipska. Na 1:1 ale poté vyrovnal Bittencourt. Jenže Lipsko se do vedení dostalo znovu, těsně před koncem šlo opět do vedení díky brance Forsberga a tentokrát už jej udrželo až do závěrečného hvizdu, Red Bull tak postupuje do finále poháru.

A to odehraje proti Borusii Dortmund. Včely si doma poradily s Kielem, který v cestě do semifinále vyřadil dokonce i Bayern Mnichov. O postupu Borussie rozhodla hlavně bezchybná první půle, neboť se po pětačtyřiceti minutách šlo do kabin za stavu 5:0. Ve druhém poloase se už nic závažného nestalo a Dortmund se tak kvalifikoval do finále DFB Pokalu.

DFB Pokal, semifinále:

Werder Brémy - Red Bull Lipsko 1:2 po prodl. (0:0, 0:0, 1:1)
Branka: 105. Bittencourt - 93. Hwang, 120+1. Forsberg

Borussia Dortmund - Kiel 5:0 (5:0)
Branky: 16. a 23. Reyna, 26. Reus, 32. Hazard, 42. Bellingham

Video:

Werder Brémy - Red Bull Lipsko

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.