Guľa: Sešívaní vzbuzují respekt, ale nás žene naše aktuální sportovní forma a hlad

Guľa: Sešívaní vzbuzují respekt, ale nás žene naše aktuální sportovní forma a hlad

Na jaře se jim výsledkově daří, ale nyní musí svou formu potvrdit proti lídrovi tabulky, který je navíc jen krůček od zisku mistrovského titulu. Slovenský kouč Adrian Guľa odcestuje v neděli se svými svěřenci do Edenu, kde se pokusí Slavii uštědřit první ligovou porážku v této sezóně. Ač dle jeho slov soupeř vzbuzuje respekt, jeho tým má kvalitu, aby se mu to podařilo.

Na podzim v Doosan Aréně padli 0:1, ale proti pražskému soupeři rozhodně ostudu neudělali. „Pro nás bude důležité, abychom byli dostatečně sebevědomí, velmi pracovití, soudržní a odvážní směrem do útoku. Budeme muset být silní vzadu a rychle chodit do útočné části, kde bude potřeba produktivita. Věřím, že budeme silní jako tým a hlavně sebevědomí v našich silných věcech. Naše sportovní forma, hlad a ostatní stimuly nás poženou k důležitým bodům,“ nechal se slyšet kouč Viktoriánů.

Šlágr kola bude atraktivní podívanou pro fanoušky, ale i pro samotné hráče a kluby má střet velký náboj. „Je to pro nás velký šlágr, utkání má prestiž a těšíme se na to. Za sílu Slavie hovoří jednoznačně výsledky a výborné výkony, velký respekt, jakým způsobem funguje. Ještě neprohrála, ale my uděláme maximum pro to, abychom tu sérii přerušili. Je to velká výzva,“ pokračoval lodivod západočeského klubu.

Slavii stačí v neděli neprohrát, aby se mohla radovat ze zisku titulu. V případě neúspěchu Sparty v Liberci si ale může dovolit i prohrát. „Soupeř nejde hrát o titul v jednom zápase proti nám, vybojoval si to za výkony v celé sezóně. My nejsme nastaveni tak, že jdeme něco kazit. Představa je, abychom hráli dobrý a kvalitní fotbal a byli jsme úspěšní, k tomu bude potřeba přidat špičkový výkon,“ uzavřel Guľa.

Zdroj: fcviktoria.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.