Valachovič: Nic nevzdáváme. Plzeň má formu, ale před Zlínem a Karvinou nám taky nikdo nevěřil

Valachovič: Nic nevzdáváme. Plzeň má formu, ale před Zlínem a Karvinou nám taky nikdo nevěřil

Pouhé čtyři kola zbývají do konce aktuálního ročníku Fortuna Ligy. Příbram v něm bojuje o holé přežití a sobotní ztráta s Budějovicemi jim do karet rozhodně nenahrála. Již za týden změří středočeský klub síly s Plzní, která je jasným papírovým favoritem. Kouč Jozef Valachovič se pokusí své svěřence vyburcovat k poslednímu odporu.

Překvapivá výhra v Karviné pro ně byla jako politím živé vody, ale proti Budějovicím zklamali. Pilík neproměnil penaltu, hosté naopak branku vstřelili zásluhou Čoliče. „Byl to znovu stejný scénář jako v předchozích domácích zápasech. Nevstoupili jsme do něj dobře, probrali jsme se až po inkasovaném gólu. Podle mě jsme pak byli lepší, ale nedokázali jsme si vytvořit šance, byli jsme málo agresivní, z naší strany to bylo hodně upracované,“ smutnil po zápase na tiskové konferenci Valachovič.

Právě domácí ztráty předurčují Příbram k sestupu, ačkoliv venku se ji soupeře daří zaskočit. „Ve třech domácích zápasech jsme nedali gól. Vytváříme si málo šancí, doplácíme na chyby. Neproměněná penalta je pochopitelně nepříjemná, ale rozhodně nás nesrazila. I po změně stran jsme byli aktivní, hráči moc chtěli, ale znovu jsme si nevytvořili žádnou příležitost. Chyběla nám kvalita,“ pokračoval kouč středočeského klubu.

Již za týden se Příbram pokusí zaskočit Plzeň, která bude doma velkým favoritem. „Nic nevzdáváme, na Plzeň se připravíme co nejlépe. Je to silný soupeř, má formu, ale když jsme jeli do Zlína a Karviné, také nikdo nevěřil, že bychom tam mohli vyhrát. Musíme se však zlepšit ve finální fázi a dostat se do zakončení,“ dodal Valachovič.

Zdroj: fkpribram.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.