Prostě teď musíme všechno vyhrát a ideálně věřit, že i Jablonec ztratí, hlásí navrátilec Juliš

Prostě teď musíme všechno vyhrát a ideálně věřit, že i Jablonec ztratí, hlásí navrátilec Juliš

Návrat po dlouhé zdravotní pauze si asi představoval jinak, ale nakonec musel být za dělbu bodů rád. Poprvé po operaci třísel naskočil Lukáš Juliš v duelu proti Liberci, který pod Ještědem skončil 2:2. Spartě se tak začíná vzdalovat druhé místo v tabulce, navíc ve středu bude hrát s městským rivalem ze Slavie o postup do finále MOL Cupu.

Do utkání naskočil v roli střídajícího hráče za stavu 2:0 pro domácí, ale nakonec jeho tým dokázal nepříznivý stav odmazat. „Když jsem nastupoval, říkal jsem Hložanovi, že máme třicet minut na obrat. Za 15 minut bylo srovnáno, pak už jsme ale, myslím, na víc neměli. V Liberci je těžké srovnat, natož otáčet,“ poukazoval Juliš na náročnost dalšího ligového utkání, ve kterém letenský klub dosáhl jen na jeden bod.

Od února nebyl svému týmu k dispozici a po tak dlouhé pauze to není návrat jednoduchý pro nikoho. „Tři měsíce jsem byl pryč, teď jsem do toho šel po třech plných trénincích. Těžký, ale pro mě to byla výhoda, že jsme útočili, neměl jsem co ztratit. Necítil jsem se ideálně, ale kdybychom to otočili, bylo by to krásné. Víme, že Jablonec vyhrál, to je další komplikace. Nesmíme už zaváhat,“ poukázal na fakt, že druhé místo se začíná Spartě vzdalovat.

„Prostě teď musíme všechno vyhrát a ideálně věřit, že i Jablonec ztratí. Zase jsme ukázali, že zvládneme třeba za minutu dát dva góly, to je pozitivní věc. Musíme si věřit a být připraveni na derby, ve kterém hrajeme o finále,“ dodal Juliš v rozhovoru pro klubové stránky a připomněl, že již ve středu změří Sparta síly se sešívanými o finále MOL Cupu.

Zdroj: sparta.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.