Vrba: Máme jasný úkol, kterým je porvat se o Ligu mistrů. Situace je ale samozřejmě složitá

Vrba: Máme jasný úkol, kterým je porvat se o Ligu mistrů. Situace je ale samozřejmě složitá

Po dalším odehraném kole vykazoval zklamání a nebylo to tím, že by Slavia získala třetí titul v řadě. Především jej tížila bodová ztráta pod Ještědem, která Spartě komplikuje boj o druhé místo v tabulce a možnost zkusit si zahrát o Ligu mistrů. Dělba bodů s Libercem po remíze 2:2 by mohla mít v konečném součtu tíživé následky.

Ještě v 67. minutě Sparta prohrávala o dva góly, pak ale dokázala stav srovnat. „Měli jsme dostatek času, abychom dali třetí gól a zápas se hrál nahoru dolu. Oba týmy hrály na vítězství a měli ještě šance na vstřelení branky. Nakonec to ale skončilo tak, jak to skončilo. Pro mě je to samozřejmě zklamání. Na druhou stranu po vývoji utkání je pro nás i bod dobrý,“ nechal se slyšet kouč Sparty v rozhovoru pro klubové stránky.

Jablonec uspěl doma proti Olomouci, což v bodové matematice představuje problém. „Situace je samozřejmě složitá. Chceme hrát o druhé místo, to je pro nás kvalifikace o Ligu mistrů. To je určitě úkolem Sparty, aby se o to ještě porvala. Máme na to ještě několik kol a chceme uhrát co nejvíc bodů. Doufejme, že Jablonec ještě nějaké body ztratí a my ho doženeme,“ pokračoval Vrba o situaci, ve které se letenský celek nachází.

Otazník se vznáší také nad zdravotním stavem slovenského obránce Dávida Hancka, který dohrával utkání se sebezapřením. „Zatím nemám informace, že by mělo jít o nějaký větší problém po zápase, který byl hodně hektický. Spíš si myslím, že jsou hráči hodně unavení. Zatím jsem s doktorem o žádném vážnějším zranění nemluvil, ale myslím si, že bych se asi dozvěděl, kdyby se něco stalo,“ uzavřel Vrba.

Zdroj: sparta.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.