Líšeň ztratila s Táborskem a Hradec může v příštím kole slavit postup, Žižkov přelstil Duklu díky nastavení

Hradec Králové v úterý porazil třetí Prostějov a výrazně se přiblížil k postupu do nejvyšší české soutěže. V pražském derby Žižkov vyhrál nad Duklou Praha díky dvěma gólům z nastavení. Líšeň překvapivě remizovala s Táborskem. Body si rozdělila i Jihlava s Varnsdorfem.

Hradec už v příštím kole může slavit návrat mezi českou elitu. Hanáci skórovali z ojedinělé situace ve 39. minutě, ale druhý poločas byl zcela v režii Hradce Králové.

Nejprve se v 51. minutě prosadil po individuální akci Vlkanova a po hodině hry na 1:2 upravil střelou po odraženém míči Dvořák.

Dukla doma na Julisce vedla od 78. minuty, když se z penalty prosadil Sunday Faleye. Žižkov zažil skvělé nastavení, ve kterém dvěma góly otočil stav utkání střídající Daniel Richter.

Varnsdorf doma nedokázal udržet vedení a s Jihlavou remizoval 1:1. Severočeši už pětkrát v řadě nevyhráli, naopak Vysočina třikrát po sobě nepoznala hořkost porážky.

Líšeň překvapivě ztratila body s Táborskem. Už v 8. minutě proměnil domácí Málek pokutový kop a vypadalo to, že Líšeň bude stále nahánět první Hradec, jenže po necelé půlhodině hry rozvlnil síť za brankářem Veselým táborský Boula a vyrovnal na 1:1. Hosté si z Brna odvezli důležitý bod v boji o záchranu, naopak Líšeň ztratila a na dostihnutí Hradce už má jen teoretickou naději.