Vrba: Některé věci se budou muset změnit. Budeme se chtít poohlédnout po typologii hráčů, které Sparta nemá

Vrba: Některé věci se budou muset změnit. Budeme se chtít poohlédnout po typologii hráčů, které Sparta nemá
OBSAHUJE OHLASY

Pavel Vrba má za sebou druhé derby pražských "S" a zatím je jeho bilance proti Jindřichu Trpišovskému dvě prohry a skóre 0:6, což není příliš lichotivé. O čem všem mluvil na stránkách sparta.cz po prohraném semifinále MOL Cupu na Letné?

O tom, v čem byl mezi dvěma "S" největší rozdíl...

"Největší rozdíl byl v tom, že když jsme dostali branku, Slavia hrála velice dobře a my jsme ji nebyli schopni v útočné fázi ohrozit. Slavia byla v kombinaci silnější než my. My jsme bohužel dělali v defenzivě i hrubé chyby, za které jsme potom platili. Z mého pohledu byla Slavia kombinačně lepší a v ofenzivě silnější. My jsme ji k tomu ještě našimi chybami pomohli. Oni neudělali tolik chyb jako my."

O tom, co je potřeba k tomu, aby se Sparta Slavii vyrovnala...

"Nejprve se musí uzdravit naši hráči, kteří momentálně marodí. Těch je momentálně sedm. Minimálně čtyři by hráli v základu, kdyby byli zdraví. To je pro nás limitující. Zápasy ukazují, o koho se můžeme opřít a kdo nás v těchto utkáních zklamal. Určitě se budeme chtít poohlédnout po typologii hráčů, které Sparta nemá. Pokud budeme muset jít úspěšnou cestou, některé věci se budou muset změnit."

O nedůrazné hře v defenzivní činnosti...

"To si nedokážu vysvětlit. Když se podíváte na první dvě branky, jedna je po naší chybě, při druhé hráč obejde asi čtyři lidi a nahraje. To jsou věci, které by se u mužstva jako je Sparta neměly stávat. Byli jsme nedůrazní. Nejen při brankách ale ve více situacích. Proto zápas vypadal tak, jak vypadal. Slavia byla lepší a my jsme ji v těchto herních situacích nedokázali konkurovat."

O tom, že jediným cílem už zůstává druhé místo v lize...

"Před čtrnácti dny jsme si mysleli, že jsme na tom lépe. Bohužel liga i pohár se vyvinuly tak, jak se vyvinuly. My se musíme z tohoto zápasu co nejrychleji oklepat a víme, že nás v neděli čeká těžké utkání s Baníkem. Musíme udělat všeho pro to, abychom v neděli vyhráli s Baníkem a pak se můžeme bavit o tom, jaká je situace v lize. Z poháru jsme vypadli, postoupilo lepší mužstvo. V lize už moc možností nemáme. My musíme vyhrávat a doufám, že se nám to v neděli podaří."

O tom, jestli přípravu neovlivnil "podpis nepodpis" Srdjana Plavšiče...

"On nám řekl, že nic nepodepsal. Pokud se něco takového v médiích objevuje, hráč na to možná myslí. Řekl nám, že se nic takového neděje a my nemáme důvod mu nevěřit. V červnu se samozřejmě může stát cokoliv. Já jsem se ho ptal a on řekl, že to není pravda. Tím to pro mě skončilo."

Není to fér. Vůči mně ani vůči hráčům, říká Pulpit o konci Blanska. Jakou radost mu udělal Inter a proč chápe projekt Superligy?

Zdroj: sparta.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.