Slavia s předstihem řeší svou achillovu patu. Kdo se má stát Deliho nástupcem?

Slavia s předstihem řeší svou achillovu patu. Kdo se má stát Deliho nástupcem?

Potřetí v řadě suverénně ovládli domácí soutěž, postupili do čtvrtfinále Evropské ligy a včera smetli v domácím poháru úhlavního rivala. Přesto v jejich táboře nenajdete prostor pro uspokojení. Šešívaná lavina řeší s předstihem složení kádru pro nacházející sezonu. A jasné indicie momentálně vedou k řešení stoperské otázky.

Ačkoliv se na začátku jara mohlo zdát, že tým Jindřicha Trpišovského stoperskou línii, až zbytečně přifukuje, posléze se ukázalo, že šlo o velmi prozíravý krok. Simon Deli s Tarasem Kačarabou našli své uplatnění ačkoliv je velmi pravděpodobné, že ani jeden z nich v kádru Slavie pokračovat nebude. 

Nahrává tomu i fakt, že se Trpišovský a spol rozhodli lanařit stopera Molde Sheriffa Sinyana. Reprezentant africké Gambie se letos velmi dobře uvedl  v pohárech, kde svému Molde pomohl do osmifinále Evropské ligy. Statný stoper Sinyana by měl navázat na africkou stoperskou školu, kterou před ním reprezentovali již zmiňovaný Deli a Michael Ngadeu. 

Slavia se snaží klíčový defenzivní post řešit s předstihem i v ohledu na nejasnosti kolem Ondřeje Kúdely a Davida Hovorky. Jednoho limituje trest Uefy za údajný rasismus, druhého komplikované zranění. Do služeb ligového mistra se po sezoně vrací i trio Ladislav Takács, Ondřej Karafiát a Jaroslav Zelený.

Zdroj: Deník Sport

 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.