Kúdela má svého následovníka. Italský útočník vyfasoval desetizápasový flastr za rasismus

Kúdela má svého následovníka. Italský útočník vyfasoval desetizápasový flastr za rasismus

Boj proti rasismu ve fotbale i nadále pokračuje. Zdál se Vám přísný trest ve věci Ondřeje Kúdely? Pak vězte, že byl stejným metrem odsouzen i Michele Marconi, kterému se stal osudným prosincový zápas druhé italské ligy.

Snaha o nulou toleranci rasismu na fotbalovým trávních vystavila nekompromisní stopku dalšímu hráči. Tentokrát jde o útočníka Michela Marconho z Pisy, který si odnesl deseti zápasový distanc za přečin z prosincového střetu mezi Pisou a Chievem.

 K situaci mělo dojít ve chvíli, kdy měl Marconi prudce reagovat na jeden ze zákroků Joela Obiho, bývalého hráče Interu Milán a někdejšího nigerijského reprezentanta. Nasupený sniper měl Obiho zákrok označit za „vzpouru otrokůL.

 "Když jsem to slyšel, byl jsem několik minut mimo a ptal se sám sebe, jestli jsem to opravdu slyšel," vzpomíná na inkriminovaný moment Obi. "Hrál jsem dál, ale už jsem se nedokázal soustředit. Je neuvěřitelné, že tohle někdo řekne v době, kdy celý svět bojuje proti rasismu," vzpomíná na moment, který mu vystavil psychickou újmu.

 Nechutný bonmot ovšem vyšel momentálně čtvrtého nejlepšího střelce Serie B draho. Desetizápasový distanc bude pro Marconiho dostatečnou výstrahou, aby pochopil, že podobné výlevy na pažit opravdu nepatří.

 Zdroj: ČTK