Sparta vyzrála na Baník, Slavia stále nemá přemožitele, Slovácko si upevnilo pohárovou příčku

Druhého místa zaručujícího boj o Ligu mistrů se severočeský Jablonec vzdávat nehodlá. V předehrávce třicátého kola Fortuna ligy si doma vyšlápl na Teplice, které hladce přejel 4:1. Hattrick si připsal Doležal, který zažívá během jarní části nebývalou formu. Slovácko využilo zaváhání Plzně a porazilo Karvinou. Pardubice z jižních Čech odjely s prázdnou. Slávisté po zisku třetího titulu v řadě zvítězili i v Olomouci a stále nemají přemožitele.

Jablonec - Teplice:

Domácí zaznamenali na Střelnici raketový start, neboť skóre otevřel již ve třetí minutě Doležal, kterému míč naservíroval Pleštil. Svěřenci kouče Petra Rady zvýšili náskok ještě během první půle a byl u toho opět autor první trefy.

Přestože byla první půle herně vyrovnaná, krátce po změně stran to byl opět Jablonec, který rozvlnil sítě. Tentokrát to byl Kubista, který nedal dělovkou na vzdálenější tyč šanci Grigarovi. Hosté se zmohli na odpor v 60. minutě, kdy Vondrášek prodloužil míč po centru Moulise a Jukl do odkryté branky mířil přesně. Klid vrátil Jablonci Doležal, který hattrickem upravil na konečných 4:1.

Zlín - Opava:

Ševci chtěli doma urvat tři body s tápající Opavou, ale nakonec se museli smířit s dělbou bodů. Hosty poslal do vedení v první půli Nešický, ale po změně stran se dostal ke slovu i Zlín, za který se střelecky prosadil kapitán Poznar. Slezský klub je tak prvním jistým sestupujícím v této sezóně.

Brno - Mladá Boleslav:

Hostující Václav Drchal potvrdil svou střeleckou formu z minulého týdne a opět byl vidět v barvách Mladé Boleslavi. V šesté minutě otevřel skóre v duelu s Brnem a ještě před změnou stran pojistil náskok hostů Douděra.

Po změně stran autor první trefy zvyšoval již na 3:0, ale Brno se s krutým výsledkem nechtělo smířit. O dvě minuty později z pokutového kopu snižoval Pernica a v poté se střelecky prosadil i Přichystal. Zbrojovka ale již další trefu nepřidala, a tak doma nakonec padla 2:3.

Plzeň - Příbram:

Příbram trápila papírového favorita v Doosan Aréně a po trefách Pilíka a Nového se středočeský klub nečekaně dostal do dvoubrankového vedení. Beauguel v nastavení první půle dokázal snížit a Brabec po změně stran stav srovnal. V nastaveném čase se zdálo, že Plzeň získá tři body po brance Ondráška, ale proti byl Zorvan, který upravil na konečných 3:3.

Bohemians - Liberec:

Klokani přivítali na své půdě v Ďolíčku Liberec, který v minulém kole remizoval s pražskou Spartou 2:2. Fanoušci se dočkali branek až ve druhém poločase, kdy se Pulkrab prosadil z pokutového kopu. Na jeho trefu poté navázali ještě Necid a Hronek, kteří upravili výsledek na konečných 3:0.

Karviná – Slovácko:

Tým z Uherského Hradiště porazil slezského soupeře v nejvyšší soutěži pošesté za sebou stejným výsledkem. V 11. minutě dostalo Slovácko potřinácté v sezoně možnost zahrávat pokutový kop a zkušený exekutor Daníček se při svém sedmém pokusu nemýlil, balón poslal nekompromisně pod břevno. Šest minut před koncem definitivně rozhodl Petržela

České Budějovice – Pardubice:

České Budějovice ukončili po šesti zápasech čekání na domácí výhru, když porazily Pardubice. Hosté sice byli v prvním poločase nebezpečnějším týmem, ale jako první z gólu se radovali Jihočeši. Ve 36. minutě Čolič z přímého kopu našel Alvira a ten se zblízka nemýlil. V úplném závěru zápasu na 2:0 upravil z přímého kopu Čolič, když všichni čekali centr, ale bosenský obránce vystřelil přímo na bránu a nachytal pardubického brankáře Hrnčíře.

Olomouc – Slavia:

Lídr tabulky dál jako jediný v ligové sezoně drží neporazitelnost. na Hané bral všechny body. Komplikace se pro Trpišovského objevily už v 19. minutě, když si Provod poranil koleno a nahradil ho Hromada. Olomouc v úvodu držela krok, ale jako první zahrozili hosté. Lingr po čtvrthodině hry pálil jen do boční sítě. Utkání nakonec rozhodl svým 14. ligovým gólem Jan Kuchta a osamostatnil se na čele tabulky střelců.

Sparta – Ostrava:

Letenští nastoupili bez Plavšiče, který údajně po vypršení smlouvy zamíří k rivalovi do Slavie a jako první se prosadili právě Pražené, kteří využili protiútok, na jehož konci byl Švéd Karlsson. Slezané v 65. minutě z ojedinělé akce vyrovnali Buchtou. V 79. minutě o třech bodech rozhodl Dočkal, když využil nedorozumění mezi Stronatim a Pokorným, následně přeloboval vyběhnutého Laštůvku. Pojistku na 3:1 přidal ještě Hložek.

Fortuna Liga - 30. kolo:

FK Jablonec - FK Teplice 4:1 (2:0)

Branky: 3., 40. a 72. Doležal, 48. Kubista - 60. Jukl. Rozhodčí: Berka - Hrabovský, Mojžíš - Cieslar (video). ŽK: Vondrášek, Mazuch, Hyčka (všichni Teplice). Diváci: omezený počet.
Jablonec: Hanuš - Štěpánek, Kubista (84. Martinec), Zelený, Krob - Hübschman - Pleštil (54. Pilař), Považanec (84. Smejkal), Jovovič - Schranz (20. R. Hrubý) - Doležal (84. Chramosta). Trenér: Rada.
Teplice: Grigar - Vondrášek, Mazuch, Knapík, Gabriel, Černý (62. Fortelný) - Hyčka, Jukl, Mareček, Moulis (82. Trubač) - Vukadinovič (62. Macej). Trenér: R. Kučera.

Fastav Zlín - SFC Opava 1:1 (0:1)

Branky: 78. Poznar - 19. Nešický. Rozhodčí: Franěk - Mikeska, Hurych - Denev (video). ŽK: Janetzký, Martínez - Didiba, Dedič, Digaňa, Nešický, Smola. Diváci: 240 (omezený počet).
Zlín: Dostál - Cedidla, Buchta, Simerský, Matejov - Janetzký (74. Fantiš), Hlinka, Janošek (46. Martínez) - Dramé, Poznar, Potočný (46. Jawo). Trenér: Páník.
Opava: Digaňa - Didiba, Hnaníček, Kulhánek, Hrabina - Mondek (86. Rataj), Hellebrand (77. Darmovzal), Večerka, Nešický, Helešic (80. Kania) - Dedič (86. Smola). Trenér: Skácel.

Viktoria Plzeň - 1. FK Příbram 3:3 (1:2)

Branky: 45.+5 Beauguel, 71. Brabec, 90.+1 Ondrášek - 14. Pilík, 23. Nový, 90.+6 Zorvan. Rozhodčí: Ginzel - Caletka, Melichar - Adam (video). ŽK: Brabec - Pilík, S. Kingue, Tregler, Valachovič (trenér). Diváci: omezený počet.
Plzeň: Hruška - Havel, Kaša, Brabec, Limberský (18. Falta) - Káčer (46. Ondrášek), Kalvach, Čermák - Ba Loua (84. Kayamba), Beauguel (55. Šulc), Kopic. Trenér: Guľa.
Příbram: Šiman - Nový, O. Kingue, S. Kingue, Mezera - Soldát, Tregler (90. Vilotič) - Pilík (76. Rezek), Zorvan, Vávra (72. Antwi) - Lubega (90. Voltr). Trenér: Valachovič.

Zbrojovka Brno - FK Mladá Boleslav 2:3 (0:2)

Branky: 49. Pernica z pen., 74. Přichystal - 6. a 46. Drchal, 38. Douděra. Rozhodčí: Proske - Kotík, Váňa - Hocek (video). ŽK: Sedlák, Dreksa, Pachlopník - Řezník. Diváci: omezený počet.
Brno: Berkovec - Štepanovský, Dreksa (46. Moravec), Pernica, Hlavica - Texl, Sedlák (46. Fila) - Reiter (71. Bariš), Pachlopník (75. Endl), Fousek (46. Přichystal) - Hladík. Trenér: Dostálek.
M. Boleslav: Šeda - Jakub Klíma (56. Preisler), Řezník, Šimek - Douděra, Ladra (26. Skalák), Dancák, Budínský, Zmrhal - Drchal (73. Jiří Klíma), Škoda. Trenér: Jarolím.

Bohemians Praha 1905-Slovan Liberec 3:0 (0:0)

Branky: 51. Pulkrab z pen., 57. Necid, 82. Hronek. Rozhodčí: Machálek - Nádvorník, Dohnálek. ŽK: Necid, Pulkrab, Květ, Vondra, Keita - Knobloch, Rabušic, Karafiát. Diváci: 352.
Bohemians: Bačkovský - Bederka, Köstl, Krch - Dostál, Květ (78. Novák), Hronek (89. Osmančík), Ljovin, Vondra (89. Kosek) - Necid (78. Keita), Pulkrab (64. Puškáč). Trenér: Klusáček.
Liberec: Knobloch - Koscelník (82. Fukala), Jugas, Chaluš, Mikula - Mara, Karafiát (79. Nečas) - Pešek, Faško (59. Rabušic), Mosquera (59. Matoušek) - Rondič. Trenér: Hoftych.

MFK Karviná - 1. FC Slovácko 0:2 (0:1)

Branky: 11. Daníček z pen., 84. Petržela
Rozhodčí: Pechanec - Hock, Leška - Proske (video)
ŽK: Mikuš, Čmelík – Divíšek
Diváci: 287 (omezený počet)
Karviná: Ciupa - Mikuš, Šindelář (46. Tavares), Santos, Bartošák - Smrž (70. Haša), Mangabeira - Čmelík, Qose (46. Jursa), Herc - Papadopulos. Trenér: Weber
Slovácko: Bajza - Tomič (77. Srubek), Hofmann, Kadlec, Divíšek - Daníček, Mareček (68. Šimko) - Petržela (89. Rezek), Sadílek, Navrátil (77. Jurečka) - Kliment (76. Cicilia). Trenér: Svědík

Dynamo České Budějovice - FK Pardubice 2:0 (1:0)