Když někdo spadne, není to věc jednoho hráče, ale celého kolektivu, Opava si ligu zaslouží, míní Hrabina

Když někdo spadne, není to věc jednoho hráče, ale celého kolektivu, Opava si ligu zaslouží, míní Hrabina
OBSAHUJE VIDEO

Opava po čtyřech sezonách definitivně opouští nejvyšší tuzemskou soutěž. „Naše situace byla kritická, ne-li beznadějná. Chtěli jsme duel proti Zlínu vyhrát pro sebe a pro lidi v Opavě, ale nepovedlo se. Je to škoda, Opava si ligu zaslouží,“ hodnotil na tiskové konferenci odchovanec Slezanů Matěj Hrabina.

„Sestup padá na hlavu nás všech, co jsme v klubu. Jsme pod tím podepsáni všichni. Je to naše vina a může nás mrzet, že se v Opavě liga hrát nebude,“ pokračoval kapitán Opavy.

Opavští za 31 odehraných kol zvítězili jen třikrát. „Proč jsme sestoupili? Je to směs všeho. Byla tam spousta promarněných utkání, které jsme měli dotáhnout do vítězného konce, k tomu se přidaly individuální chyby. Když někdo spadne, není to věc jednoho hráče, ale celého kolektivu,“ konstatoval.

„Rozdíl mezi první a druhou ligou je obrovský. Je to škoda hlavně pro mladé. Po postupu před třemi lety jsme měli dobrý kádr a mrzí nás, že to zašlo tak daleko, až jsme spadli,“ mínil opavský rodák.

Jestli v Opavě zůstane i po sezoně, kdy mu končí smlouva zamlžel. „Tohle bych zatím nerozváděl. Jsou tři kola do konce, pak se uvidí,“ uzavřel.


Video: YouTube

Zdroj: sfc.cz, sport.ceskatelevize.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.