Němečka mrzí, že Sparta v podstatě zničila Sáčkovu kariéru. Na Letné prý musí v létě přivést 3 až 5 hráčů

Němečka mrzí, že Sparta v podstatě zničila Sáčkovu kariéru. Na Letné prý musí v létě přivést 3 až 5 hráčů
OBSAHUJE VIDEO

Držitel šesti ligových titulů se Spartou Václav Němeček je přesvědčen o tom, že současná Sparta narušila kariéru někdejšího velkého talentu Michala Sáčka (24), z něhož se stal na Letné univerzál.

"V posledních letech mě mrzí, že Sparta v podstatě zničila jeho kariéru. Když začal Sáček hrát v dospělých, tak to byl záložník a je to záložník, nikdy to nebyl bek. Jako záložník na beku neumí bránit, všichni ho pak kritizujou po zápase v Liberci, že přes něj šly dva identické góly. To je jako kdyby hrál hroťák stopera nebo šel do branky,“ kritizoval rozhodnutí trenérských štábů na Letné exreprezentant se šedesáti mezinárodními starty, jehož slova z pořadu Tiki-Taka nabídl iSport.cz.

Podle bývalého záložníka Toulouse, Servette Ženeva i Dalianu Wanda navíc v současné době působí na sedmičce několik borců, kteří na rudý trikot nemají. "Myslím, že máme v mužstvu několik hráčů, kteří tam nepatří. Nemůžou za Spartu nastupovat. A všichni vědí, kdo to je," přisadil si Deníkem Sport citovaný rodák z Hradce Králové, podle nějž to ale nejde za Pavlem Vrbou. "I kdyby tam přišel Klopp, Mourinho… Myslím, že to nejde jen tak změnit, a to kvůli návykům těch hráčů. Jak chcete měnit návyky hráče, kterému je 25, 27? To nezměníte. Možná tak do devatenácti. Pak už se dá pracovat na fyzické kondici, nějakých taktických věcech, ale ne na návycích," upozornil.

A co by tedy nyní třetímu týmu Fortuna:ligy v souvislosti s blížícím se přestupovým oknem poradil? "Sparta musí v létě přivést tři až pět hráčů na zásadní posty, jako jsou stoper, středový záložník či krajní beci," pronesl na stránkách Sportu exsparťan, pro něhož není Srdjan Plavšič takovým borcem, aby o něm musel jeho někdejší chlebodárce licitovat se Slavií nebo s jiným mužstvem.

Sparta má Ligu mistrů ve svých rukou. Sázka na Bílka a Horvátha je dobrá, oživí v přeceňované Plzni rybí krev?

Zdroj: isport.blesk.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.