Do roka a do dne. Pjanič už je zase spojovaný s Juve, ale co za něj požaduje Barcelona?

Do roka a do dne. Pjanič už je zase spojovaný s Juve, ale co za něj požaduje Barcelona?

Spokojenost na Camp Nou rozhodně nepanuje a jisté je, že je oboustranná. Kádr Blaugranas by tak po pouhé jedné sezóně mohl opustit třicetiletý bosenský záložník Miralem Pjanič. Mnohem překvapivější je ale potenciální adresa, na které by mohl zakotvit, neboť se hojně spekuluje o jeho návratu do Turína.

V Juventusu patřil k mozkům týmu a ke klíčovým tvářím záložní řady. Po odchodu Vidala, Rakitiče a Mela měl stejnou roli zastávat i v Barceloně, ale během této sezóny se zase tak velkého herního vytížení nedočkal. Třicetiletý středopolař na jaře již několikrát naznačoval, že se mu aktuálně rozdané karty příliš nezamlouvají.

„Neznám přesné důvody, proč nemám takovou hrací dobu, jakou jsem očekával. Jestli bych chtěl hrát více? Ano, chtěl a upřímně ani nerozumím důvodům, kvůli kterým se tak neděje. Odehrál jsem dobré zápasy a nevím, co ještě musím udělat, aby se stal více vytíženým,“ nechal se na jaře slyšet Pjanič, který si svůj pobyt v barvách katalánského obra představoval poněkud jinak.

Že se jednalo o špatný tah, se ale v této sezóně přesvědčil i Juventus, který se výsledkově trápí a po dlouhých letech nadvlády v Itálii přenechal titul Interu Milán. Navíc hrozí možnost, že si v další sezóně ani nezahraje Ligu mistrů. Stará dáma nyní spřádá plány, jak přivést Pjaniče zpět a kromě hráče by se tomuto tahu nebránila ani Barcelona, která však požaduje opačným směrem Rodriga Bentancura.

Zdroj: rac1.cat

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.