Začarovaný kruh na San Bernabéu: Jak udržet Ramose a dát sbohem Varanemu?

Začarovaný kruh na San Bernabéu: Jak udržet Ramose a dát sbohem Varanemu?

Prezident Realu Madrid Florentino Pérez má pořádně zamotanou hlavu nad otázkou, jakou podobu bude mít střed defenzivní řady jeho týmu v nadcházející sezóně. Není žádným tajemstvím, že Bílý balet kalkuluje s prodejem Varaneho na Ostrovy a zatím se nedokázalo ani domluvit na setrvání s Ramosem. Největší problém ale tkví v tom, že odchodům se španělský královský klub nebrání, ale adekvátními náhradami nedisponuje.

Spekulace okolo nových tváří na San Bernabéu se zaměřují především na ofenzivní tváře, které Real potřebuje jako sůl. Zapomínat ale střed defenzivy by mohlo mít fatální dopad. Pérez se nechal po krachu v semifinále Ligy mistrů slyšet, že udělá v kabině pořádný průvan, ale zatím není jasné, jak chce vzniklé díry v sestavě zalepit.

Manchester United je hojně spojován s francouzským obráncem Raphaëlem Varanem, který již naznačil, že by se přesunu na Ostrovy nebránil. Bílý balet s ním dlouhou dobu jednal o prodloužení spolupráce, ale nakonec při rozhodování nenalezli shodu, ačkoliv kouč Zidane se nechal slyšet, že je pro něj důležitým členem týmu.

Ještě větší otazník se vznáší nad setrváním kapitána Sergia Ramose. Dlouholetá jistota v zadních řadách Bílého baletu již není nejmladší, ale stále je nepostradatelnou součástí týmu. Španělský reprezentant má platný kontrakt jen do konce této sezóny a na prodloužení to zatím nevypadá, přestože kývl i na snížení platu o deset procent. Podmínkou je dvouletá smlouva, zatímco Real nabízí jen kontrakt na jednu sezónu.

Zdroj: tribalfootball.com

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.