Ščasný: Způsob sparťanské hry pod vedením Vrby je sympatický a líbí se mi čím dál tím víc

Ščasný: Způsob sparťanské hry pod vedením Vrby je sympatický a líbí se mi čím dál tím víc

Výsledek 5:4 už se v rámci domácí nejvyšší soutěže dlouho nepřihodil a Zdeněk Ščasný, velezkušený kouč, jenž je od svého konce ve Spartě, volný, proto přestřelku na boleslavském poli kvitoval.

"Viděli jsme výborný zápas, dramatický, se spoustou šancí a gólů, ale i jedním neuznaným. Přestřelka 4:5 se vidí málokdy. Sparta ukázala, že po dlouhé době chce zase vyhrávat útočným fotbalem, což se určitě nejen mně líbí. Na druhou stranu mají sparťani mezery v obraně, dostávají hodně gólů a zejména venkovní zápasy jsou pro ně hrozně těžké. Jsem ale přesvědčený, že si s tím zkušený kouč Pavel Vrba poradí ať už systémově, nebo v létě novými hráči. Ale způsob její hry pod jeho vedením je sympatický a líbí se mi čím dál tím víc," ozřejmil na webu sport.cz třiašedesátiletý odborník.

Nelíbil se mu však výkon sudího Ondřeje Ginzela, jenž v poslední době rozhodoval také duel Plzně s Příbramí (3:3), Pardubic s Karvinou (2:2), Viktorie se Slováckem (2:1) či Slavie se Zlínem (2:1). "Jedinou vadou na kráse byl výkon rozhodčího Ginzela. Ten do něj vůbec nezapadl. Zápas nezvládl, dokonce bych řekl, že ho zkazil. Něco takového se mu nestalo poprvé. Všímám si jeho výkonů a myslím si, že v nejvyšší soutěži nemá co dělat," přidal stránkami sport.cz citovaný kouč s minulostí v Maďarsku či Řecku.

Herně ho pak zklamala i Viktoria, které zatím výměna trenérů příliš nepomohla a poražena odešla i podruhé. "Michala Bílka si vážím a držím mu palce. Je jasné, že se za týden nemůže projevit jeho práce. Nikdo nemá kouzelný proutek, kterým by výrazně hned něco změnil. Někdy se změna trenéra projeví jako okamžitý impulz, jindy až později. Věřím, že v případě Viktorky to bude mít ten dlouhodobý efekt. Nemohu se ale nezmínit o způsobu hry. Očekával jsem, že se bude prezentovat jiným herním stylem. To, že prohrála s Pardubicemi, se stát může. Plzeň dostala na konci první půle červenou kartu, což také o něčem vypovídá. Ještě se vrátím k dohrávce na Spartě. Plzeň tam vedla, ale hrála z hlubokého bloku, což jí není vlastní. A myslím si, že jí to ani nevyhovuje. Plzni do Evropy už může pomoct jen vítězství v MOL Cupu, ale se Slavií to bude mít moc těžké. Ta jde i přes remízu s Karvinou jasně za druhou trofejí," připomněl na serveru sport.cz Ščasný, jenž vedl letenské "S" hned ve třech různých etapách.

Je Pelta švorc? A jablonečtí hráči bez výplat? A ohrozí ligu heslo „Není důležité zvítězit, ale přinést domů prachy?“

Zdroj: sport.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.