Odchody českého mistra začínají. Slávistický stoper si poprvé v kariéře vyzkouší zahraniční angažmá

Odchody českého mistra začínají. Slávistický stoper si poprvé v kariéře vyzkouší zahraniční angažmá
OBSAHUJE OHLASY

Podle agentury Chovanec Sport Agency, která zastupuje devětadvacetiletého stopera pražské Slavie Jakuba Jugase, jenž letos hostoval v Liberci, se po skončení smlouvy s českým mistrem dohodl na tříleté smlouvě s polským týmem Cracovia Krakov.

„Zahraničí pro mě byla priorita. Cracovia mi udělala konkrétní nabídku, která mi po všech stránkách vyhovuje. Navíc pokud vás chce trenér, je to vždycky nejvíc. Přesně z těch důvodu jsem se před lety rozhodl pro Slavii, protože o mě měl zájem trenér Šilhavý a pan Tvrdík. Potom došlo ke změně trenéra, ale to přináší fotbal. Slavii bych chtěl poděkovat za to, jak se celou dobu chovala. A i trenérovi Hoftychovi, jenž mě vedl nyní v Liberci a výborně se mi s ním spolupracovalo,“ citoval web aktualne.cz slova stříbrného medailisty z ME do 19 let.

„Měl jsem i nějaké další nabídky. Z Česka se ozvaly tři týmy, a ještě další dva z ciziny. Rychlost jednání, kvalita tamní ligy a lokalita ale rozhodly pro Polsko,“ dodal Jugas.

Krakov v uplynulé sezoně skončil na 14. místě, sedm bodů od sestupu. „Obavy ale nemám. V letošní těžké covidové sezoně bylo klubu odečteno pět bodů za kauzu starou téměř 20 let, jinak by hrál klidný střed tabulky. V příští sezoně chce majitel mužstvo posílit a hrát v první polovině. A když to půjde, třeba se i dostat do první šestky. Snad se nám to společně povede, já pro klubový úspěch udělám všechno,“ přidal.

Zdroj: aktualne.cz