Haškovi angažmá ve 2. bundeslize nevyšlo a asi bude opět hledat nového zaměstnavatele. Kickers totiž sestupují

Haškovi angažmá ve 2. bundeslize nevyšlo a asi bude opět hledat nového zaměstnavatele. Kickers totiž sestupují

Téměř celý kalendářní rok 2020 byl Martin Hašek kvůli právním sporům se Spartou (které stále pokračují) bez angažmá, v zimě ale konečně svého zaměstnavatele našel. Z Německa ale nejspíše v létě odejde.

Martin Hašek mladší, jenž pod svým otcem hrál za Bohemians a poté válel ve Spartě, totiž nedotáhl svůj přestup do Izraele, následně odmítl odcestovat na soustředění Sparty a poté byl přeřazen do B týmu, což ale Hašek odmítl a ve Spartě podal výpověď. Za tu pak už nikdy nenastoupil. Další profesionální start nasbíral až ve druhé německé lize ve dresu Würzburgeru Kickers.

To vše až po skoro roční pauze. Psalo se, že by mohl posílit Opavu či Zlín, pro jeho zaměstnavatele by ale bylo riskantní nést za jeho právní spory zodpovědnost. Německý celek bojující o záchranu ve druhé bundeslize do toho ale i přesto šel. Jenže díru do světa neudělal ani v Německu.

Ve Würzburgu byl totiž svědkem sestupu až do třetí nejvyšší soutěže. Ze začátku svého angažmá zde nastupoval pravidelně a vstřelil i jeden gól, v posledních zápasech se ale na hracím trávníku objevoval zřídka a spíše byl svědkem toho, jak jeho spoluhráči nedokázali zachránit Kickers ve druhé nejvyšší soutěži.

Haškovo setrvání ve Würzburgu pro příští sezónu ve třetí lize je nepravděpodobné. Vzhledem k jeho pověsti v Česku ale není příliš reálný ani návrat do Fortuna ligy. Je tak otázka, s kým se syn trenéra Martina Haška a synovec hokejového brankáře Dominika Haška dohodne...

zdroj: Würzburger Kickers

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.