Z druhé české ligy až do Ligy mistrů? Na mladíka z Viktorie Žižkov se jezdí dívat Rapid Vídeň

Z druhé české ligy až do Ligy mistrů? Na mladíka z Viktorie Žižkov se jezdí dívat Rapid Vídeň

Mládežnický reprezentant Rakouska s minulostí v St. Pöltenu Jonas Auer (20) sice obléká dres Viktorie Žižkov, nicméně ve druhé nejvyšší české soutěži už by příliš dlouho vydržet nemusel.

Zájem o jeho osobu totiž projevil gigant z jeho rodné země Rapid Vídeň, jehož dres v minulosti oblékali např. Antonín Panenka, Ladislav Maier či René Wágner a který se může v létě těšit na druhé předkolo Ligy mistrů.

Skauti Rapidu, který je úřadujícím vicemstrem a pětadvacetinásobným šampionem rakouské bundesligy, se osobně účastnili několika jarních duelů Viktorie a důvodem byla právě perspektivní tvář s přesnými centry. "O zájmu Rapidu o Jonase víme," přiznal na stránkách isport.blesk.cz sportovní ředitel Žižkova Michal Dyml.

A zdaleka nemusí být o jediný rakouský klub, který bývalý hráč Slavie a současný majetek Mladé Boleslavi, kde má platný kontrakt až do 30. června, zajímá. Podle zákulisních informací by se totiž u našich jižních sousedů líbil na vícero adresách.

Cíl čtvrtého týmu FNL je mladíka s odhadovanou cenovkou 150 tisíc eur, jehož konto zdobí 6 prvoligových a 34 druholigových startů v českém prostředí, udržet. Opce na přestup však není zrovna malá a protože má celek z Prahy 3 své problémy, kdo ví, jak to nakonec bude...

Baník opět slídí i v rámci regionu. Kdo zaujal Grussmanna v Karviné a kdo zase v Opavě?

Zdroj: isport.blesk.cz