Giroud se daleko stěhovat nemusí. Po lasech z Turecka, Francie a Itálie se ozval i zájemce z ostrovů

Giroud se daleko stěhovat nemusí. Po lasech z Turecka, Francie a Itálie se ozval i zájemce z ostrovů

Vznášející se otazník nad budoucností francouzského reprezentačního útočníka Oliviera Girouda se zvětšuje, neboť do hry vstupuje další zájemce. Čtyřiatřicetiletému hráči londýnské Chelsea vypršel na Stamford Bridge kontrakt a předpokládá se, že k prodloužení ani nedojde. O nabídky z jiných koutů Evropy nemá Giroud nouzi, ale nyní se objevilo i jedno laso z Premier League, tudíž by se nemusel stěhovat příliš daleko.

Francouzský legionář po lednovém příchodu nového trenéra Thomase Tuchela upadl v nemilost a jeho herní vytížení by šlo spočítat na prstech jedné ruky.

Dlouhodobým obdivovatelem jeho schopností je turecké Fenerbahce, kde by se setkal se svým bývalým parťákem z Arsenalu Mesutem Özilem.  Ve hře byl i možný návrat do rodné země, kde jeho využití zvažuje Lens, ale zahrát by si mohl i v Serii A v barvách milánského AC.

Podle Eurosportu by však Giroud mohl zůstat na ostrovech, dokonce by se ani nemusel stěhovat z aktuálního města, ve kterém působí. Zájem údajně projevil londýnský West Ham, kde by mohl v kabině narazit i na české reprezentanty Tomáše Součka a Vladimíra Coufala.

Kouč David Moyes už spřádá plány, jak svůj tým připravit na náročnou sezónu, ve které Kladiváři budou operovat nejen na domácí frontě, ale také v kvalifikaci o Evropskou ligu. I proto chce tým spíše než oslabovat vybavit novým tvářemi, aby mohl více rozložit síly.

P.S.: Nejčerstvější spekulace se mimochodem přiklánějí k výše naťuknutým milánským Rossoneri, kteří by to měli anoncovat po finále Ligy mistrů. Tak uvidíme...

VÍCE O ANGLICKÉM FOTBALE...

Zdroj: eurosport.com

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.