Dvořákova éra na jihu země končí a Dynamo bude mít nového majitele. Ponechá si kouče Horejše?

Dvořákova éra na jihu země končí a Dynamo bude mít nového majitele. Ponechá si kouče Horejše?

Poslední květnovou středu byl na mimořádné tiskové konferenci na jihočeském Střeleckém ostrově přestaven nový majitel Dynama.

Vlastníkem Českých Budějovic se stal šestašedesátiletý právník Vladimír Koubek, jenž už v klubu působil před patnácti lety, kdy byl místopředsedou dozorčí rady.

Koubek vystřídá po 17 letech ve vedení Miroslava Dvořáka, s tím, že ačkoliv sto procent akcií Dynama obdržel již uprostřed pracovního týdne, oficiálním majitelem se stane až první červnový den.

"Mým přáním je stabilizovat klub. Chceme se neustále posouvat, čeká nás spousta práce," citoval web dynamocb.cz slova advokáta.

Jaké bude mít s dvanáctým celkem soudobé Fortuna:ligy plány? "Naším prioritním cílem bude vychovávat odchovance z naší Akademie. Je mi jasné, že to nelze hned, ale časem toho chceme docílit. Pustíme se do toho," přidal nový šéf.

Na hledání mladých talentů v celém kraji mu hodně záleží. "Už jsme oslovili řadu klubů, se kterými chceme spolupracovat. Věřím, že se nám povede vychovávat hráče pro hlavní tým," doplnil na dynamocb.cz Koubek.

Ten už se představil i hráčskému kádru a jedním dechem potvrdil, že status hlavního trenéra bude i pro soutěžní ročník 2021/2022 náležet čtyřiačtyřicetiletému Davidu Horejšovi, jenž vládne áčku již od podzimu 2015.

"Mluvili jsme spolu a podali jsme si ruku. Dohodli jsme se, že i v dalším ročníku povede mužstvo jako kouč," uzavřel nový první muž Dynama, jenž ponechá ve funkci i ředitele Martina Vozábala.

Zdroj: dynamocb.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.