Střelec Papadopulos: Srdce mě táhlo zpátky do Baníku, ale vyhrály rozum a Karviná

Střelec Papadopulos: Srdce mě táhlo zpátky do Baníku, ale vyhrály rozum a Karviná
ROZHOVOR

Ať už do týmu Karviné přijde během léta takřka kdokoliv, tu největší posilu získali Slezané ještě před koncem uplynulé sezony. A to v podobě prodloužení smlouvy kapitána Michala Papadopulose (36), jehož udržení v mužstvu si tolik přál trenér Jozef Weber. Ostrava tak měla zkrátka smůlu. 

Jak těžké rozhodování to pro vás bylo?
Musím říct, že Karviná pro mě dlouho byla jediná možnost. Jenže pak do toho vstoupil Baník, což mi trochu zamotalo hlavu. K tomu klubu mám vztah a jsem jeho fanoušek, takže jsem to dlouho zvažoval. Nakonec však vyhrál rozum a to, že v Karviné jsem kapitánem týmu. Máme tam hodně dobrou partu a nechtěl jsem už dělat další změnu na závěr kariéry.

Kdo z Baníku vás oslovil? Byl to
trenér Ondřej Smetana?
V kontaktu jsem tam byl skoro se všemi. Jak s trenérem, i přímo s majitelem nebo sportovním ředitelem Lojzou Grussmannem. Těch kontaktů mezi námi proběhlo fakt dost. A i když mě srdce táhlo zpátky do Baníku, mám svou hlavu a rozhodl jsem se tak, jak jsem se rozhodl. Věřím, že tak je to správně.

Jak na to reagovala rodina? Byla by radši, kdyby
ste se vrátil hrát do Ostravy?
Chtít to klidně mohla, ale tohle rozhodnutí si dělám vždycky sám (směje se) Třeba táta by si asi hodně přál můj návrat, ale to se nedá nic dělat. Karviná u mě vyhrála i proto, že to byla ona, kdo mě při mém návratu z ciziny jako první oslovil.

Co trenér Jozef Weber? Spadl mu tím kámen ze srdce?
To nevím. Ale musím říct, že i jeho osoba pro mě hrála velkou roli. Když přišel, udělal několik hodně pozitivních změn. Navíc se mi velmi líbí jeho způsob trénování.

Hrajete pod ním ofenzivnější fotbal než pod jeho předchůdcem Jurajem Jarábkem?
Myslím, že dobrý fotbal jsme hráli i pod panem Jarábkem, jen nám bohužel nevyšel ten začátek jara. Oni oba jsou každopádně trenéři, kteří preferují ofenzivní styl.

Jak jste byl spokojen s výkony vás osobně?
Osm ligových gólů je na borce, jemuž už bylo 36 let, hodně slušná vizitka…
Tak lepší to může být vždycky. Já jsem byl hlavně rád, že jsme se v poklidu a brzy zachránili. Že jsem k tomu i já přispěl nějakými góly, je pak takový příjemný bonus navíc.

Máte nějaký cíl, kolik gólů byste chtěl vstřelit v ročníku příštím?
Osobní cíle si žádné nedávám. Určitě bych ale chtěl, abychom jako tým byli v tabulce třeba ještě výš než letos.

A máte představu, jak dlouho chcete ještě hrát?
Popravdě jsem uvažoval, že bych skončil už teď. Zdraví ale zatím drží a pořád mám do fotbalu chuť. Kdybych ji mít přestal, byla by to pro mě ta pravá chvíle, kdy skončit.