Už mám zprávy, že se na nás v Anglii chystají a berou nás jako velký tým, prozradil Souček

Už mám zprávy, že se na nás v Anglii chystají a berou nás jako velký tým, prozradil Souček

Jedním z českých hráčů, na které bude během nadcházejícího evropského šampionátu upřena největší pozornost, je exslávista Tomáš Souček, který v národním mužstvu zastupuje kapitána.

"Snažím se na hřišti mluvit na hráče, co to jde, nezáleží, zda mám pásku, nebo ne. Jsem hecíř, co se snaží pomoct ostatním. Je to pro mě obrovská čest jako osobu, ale co se týká komunikace s ostatními hráči, snažím se podporovat kluky v každé situaci. Ať už na hřišti, nebo mimo něj, tam se nic nemění. Něco jiného je, když se bavíme o tom, kdo dělá zábavu. Ale co se týká taktických věcí na tréninku, nebo když jdeme do opravdové hry, tak to slyšet jsem. Když jsou nějaké srandy, také chci být vždycky u toho, ale nejsem ten hlavní, kdo něco takového vymýšlí," přiznal Deníkem Sport citovaný "Suk".

Toho, že si na něj soupeři budou dávat velký pozor, se neobává. Naopak se na to těší. "Bude to pro mě specifické i výjimečné zároveň, že se celá naše skupina hraje ve Velké Británii. Fanoušci na nás, co hrajeme v anglické lize, budou hodně vysazení a hodnotit nás. Snad s týmem potvrdíme to, jak se o nás mluví před zápasy, že budeme hodně nebezpeční. Už mám zprávy, že se na nás v Anglii chystají a berou nás jako velký tým. Snad ukážeme na hřišti to, co jsme s dalšími kluky za poslední dobu dokázali v zahraničí. Jsem připraven i na speciální hlídání. Už to není jen v národním týmu, ale i ve West Hamu. První půlrok o mně nikdo nevěděl, ale celou uplynulou sezonu už bylo znát, že jsem dal pár gólů. Cítil jsem, že se na mě týmy víc připravují, soupeři křičí, když chodím do vápna a další věci. Teď to bude podobné. Snažím se hrát pořád stejně. Ať to bylo ve Slavii, reprezentaci nebo teď ve West Hamu. Pokaždé se snažím najít nějakou skulinku, zjistit, kde by mohl mít soupeř slabinu a z toho něco vytěžit. Samozřejmě třeba při standardkách je to čím dál těžší, dávají na mě jedny z nejsilnějších hráčů. Ale o to víc se chci ukázat," pokračoval na webu isport.blesk.cz klubový spoluhráč Vladimíra Coufala.

I když mají Češi ve skupině Skoty, Angličany a Chorvaty, rádi by se podívali do další fáze. "I pro mě je to největší turnaj, jaký v dosavadní kariéře odehraju. Dokázali jsme v posledních zápasech proti velkým týmům, že můžeme být úspěšní. Je potřeba mít na konci velký cíl a jít k němu po malých krůčcích. Tím prvním je úvodní zápas, ten je obrovsky důležitý. Všichni chceme postoupit ze skupiny, potom už je play off, kde každý může vyřadit kohokoliv. Náš cíl je veliký, ale základ je postup ze skupiny. Vždycky je cílem vyhrát, takže i s reprezentací chceme Euro vyhrát. Je třeba mít nejvyšší cíl, jinak tady nemusíme být. Až na konci si řekneme, zda byl turnaj úspěšný, nebo ne. Ale všichni musíme mít v hlavě, že každý zápas jdeme vyhrát," uzavřel na stránkách Sportu šestadvacetiletý člen ideální sestavy uplynulého ročníku Premier League.

Češi v Itálii a s Albánií, Španělsko - Portugalsko, Belgie - Chorvatsko, Anglie - Rumunsko, Francie - Bulharsko

Zdroj: isport.blesk.cz

EURO 2021 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.