O Baha eminentně stojí Spartak. Sešívaní ale o jeho odchodu nechtějí slyšet. Na řadě jsou jiní...

O Baha eminentně stojí Spartak. Sešívaní ale o jeho odchodu nechtějí slyšet. Na řadě jsou jiní...

Mladý dánský obránce ověnčený dvojicí trofejí Alexander Hartmann Bah sice na vršovické půdě nepůsobí nějak extra dlouho, nicméně už je o něj zájem i za hranicemi české nejvyšší soutěže.

Podle mediálních zvěstí se o něj vážně zajímá úřadující ruský vicemistr Spartak Moskva, jenž pravděpodobně přijde o Alexe Krále, jenž by měl v dohledné době podepsat pětiletý kontrakt s West Hamem United.

Ve Spartaku končí po necelých dvou letech německý trenér Domenico Tedesco, jehož střídá ho Portugalec Rui Vitória, jenž v minulosti pracoval v Benfice Lisabon či Al Nassru.

Na dohodu to však nevypadá a brzký odchod třiadvacetiletého pravého beka z Edenu podle slávistického vedení v plánu není. V Praze, kde má dlouhodobou smlouvu až do 30. června 2025, totiž hraje bývalý zadák SönderjyskE s aktuální cenovkou tři miliony eur pouhého půl roku.

Za tu dobu si připsal 17 zápasů ve Fortuna:lize, tři utkání v MOL Cupu a 6 vystoupení v Evropské lize, což svědčí o tom, že se v novém prostředí adaptoval velmi rychle a že patří k důležitým součástkám fungujícího stroje Jindřicha Trpišovského.

Sešívaní navíc v letním přestupovém okně neplánují uvolnit více, než dva členy základní sestavy. A když už se bude prodávat, přednost by měli dostat brankář Ondřej Kolář, křídelník Peter Olayinka, případně ofenzivní univerzál Abdallah Sima.

Mám opravdu dobrou levačku, pochlubil se Højer, chválil Vindheima a těší se na Karlssona

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.