Šilhavý děkoval hráčům v obraně, za chválou stoperů si stojí a podle něj své úkoly zvládli

Šilhavý děkoval hráčům v obraně, za chválou stoperů si stojí a podle něj své úkoly zvládli
OBSAHUJE VIDEO

Jaroslav Šilhavý, jenž dohlíží na český národní tým již od října 2018, mohl být po střetu s Albánií (3:1) spokojen mnohem více, než po výjezdu na Apeninský poloostrov (0:4). Pro trenéra šlo v Boloni o jedenáctou porážku na reprezentační lavičce a sám by byl moc rád, aby ta dvanáctá nepřišla hned na startu evropského šampionátu. O čem všem mluvil devětapadesátiletý odborník na serveru repre.fotbal.cz těsně po úspěšné generálce?

O tom, jestli se po blamáži v Itálii alespoň trochu uklidnil...

"Ne, že by nyní bylo vše v pořádku, ale rozdíl oproti zápasu s Itálií byl patrný a je to pro mě velmi dobré zjištění. Věřím, že dalších pár dní a další tréninky nám pomůžou to vyladit ještě lépe, abychom byli připraveni na Skoty. Myslím, že nás to posune motivačně do dalších dnů přípravy i prvního zápasu se Skotskem."

O tom, jak se mu líbily výkony Lukáše Masopusta a Vladimíra Coufala...

"Nebudu chválit jen tyhle dva hráče. Ale těší nás jejich sehranost, která jim zůstala ze Slavie, i když už je každý v jiném týmu. Takhle bychom si představovali výkon křídelníka, který se zapojuje dopředu. Nejen, že vytvářel šance, ale také dal gól, který byl hodně důležitý. Je to dobré zjištění pro nás."

O tom, zda se chystá hráčům vyčítat neproměněné šance...

"Samozřejmě to mohli hráči řešit lépe. Myslím, že náskok by nás zklidnil a mohli bychom druhý poločas odehrát jinak. Můžeme poděkovat i hráčům v obraně, kteří to neměli vůbec jednoduché. Soupeř měl skvělé útočníky a výborně nás prověřil. Hráli jsme jeden na jednoho s vysokým presinkem a zvládali to, takže zaslouží pochvalu."

O tom, jestli nebylo okének v obraně až příliš moc...

"Hodnotíme zápas ihned po jeho skončení, detailní analýzu budeme dělat další den. Za chválou stoperů si ale stojím. Hráči soupeře hrají v kvalitních ligách a naši hráči to neměli jednoduché. Na defenzivě se navíc podílí celý tým, hráli jsme vysoký presink a o to to měli naši stopeři těžší, protože hráli jeden na jednoho. Ale podle mě to zvládli."

O tom, jestli už má jasno o sestavě pro zahajovací duel se Skoty...

"Teď je to hodně čerstvé. Něco jsme zkoušeli v Itálii, něco tady. Srovnává se určitý deficit u jednotlivých hráčů, což se potvrdilo i nyní. Přiznám se, že i sestava tentokrát doznala určitý posun k rozhodnutí o finální sestavě, ale pořád máme dost času se rozhodnout. Nikdo to nemá stoprocentně jisté, abychom jim to mohli říct. Máme tu 26 hráčů a všichni pracují dobře v tréninku."

Kdo vše bude provázet zápasy na Euru, jací budou spolukomentátoři a koho najdeme ve studiu?

Zdroj: repre.fotbal.cz

EURO 2021 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.