Mbappé je schopný proklestit cestu Francii až k titulu a sám se může stát nejlepším hráčem turnaje, míní Kouba

Mbappé je schopný proklestit cestu Francii až k titulu a sám se může stát nejlepším hráčem turnaje, míní Kouba

Vicemistr Starého kontinentu z roku 1996 Petr Kouba nazval v rámci nadcházejícího evropského šampionátu skupinou smrti eFko, kde se nalézají Maďarsko, Německo, Portugalsko, které obhajuje pět let starý triumf a Francie, což je úřadující světový šampion.

"Tomuhle říkám skupina smrti, hodně mi to připomíná tu naši z roku 1996. Vždyť tady proti sobě jdou obhájci titulu z Portugalska, úřadující mistři světa Francouzi a k tomu Němci, kteří jsou vysloveně turnajovým mužstvem a po neúspěchu na světovém šampionátu v Rusku si budou chtít napravit reputaci. I když dál postupují i čtyři nejlepší týmy ze třetích míst, jeden z gigantů se mezi ně nemusí vejít. Což by byla škoda, protože všichni tři by byli ozdobou play off," pronesl na webu sport.cz dvaapadesátiletý odborník.

O zemi galského kohouta, která má v útoku hráče jako Kylian Mbappé, Olivier Giroud, Karim Benzema nebo Antoine Griezmann, si myslí jen to nejlepší. "Na první pohled se zdají největšími favority Francouzi. Mají ohromnou ofenzivní sílu, a jestli si Kylian Mbappé udrží formu, jakou měl v průběhu sezony, pak je schopný proklestit cestu Francii až k titulu a sám se může stát nejlepším hráčem turnaje. Když mluvím o Francii, vybaví se mi semifinálový rozstřel s ní před pětadvaceti roky na Euru v Anglii. Tehdy jsme je vyřadili, oni se za dva roky stali mistry světa. Tohle mužstvo není o nic slabší," podotkl na sport.cz někdejší strážce svatyně Sparty, La Coruni, Kaiserslauternu, Viktorie Žižkov i Jablonce, jenž ukončil kariéru v roce 2005.

Velkými favority jsou i naši západní sousedé, v jejichž službách končí snad po patnácti letech Joachim Löw a rád by se loučil výrazným úspěchem. "Myslím si, že si to o druhou příčku rozdají Němci s Portugalci. A jak už jsem řekl, třetí v tabulce může skončit bez postupu, i když Portugalci před čtyřmi roky šli ze skupiny se třemi remízami. Maďarsko je vyložený outsider, ale nemá co ztratit, jako my tenkrát ve skupině s Němci, Italy a Rusy. A došli jsme nakonec až do finále," připomněl na sport.cz internacionál, jenž si připsal 14 mezinárodních startů za Československo a 26 zápasů za Česko.

A co další favorité z jiných skupin? "K favoritům šampionátu řadím „svoje" Angličany, ale také Španěly a Belgičany. Všechny za našima klukama," uzavřel Kouba, jehož slova nabídl portál sport.cz.

Skupina F očima Petra Kouby:

1. Francie
2. Německo
3. Portugalsko
4. Maďarsko

Zdroj: sport.cz