Euro je tady! Fanoušci Česku věří, patrioti jsou i Slováci. Kdo je favoritem na titul?

Euro je tady! Fanoušci Česku věří, patrioti jsou i Slováci. Kdo je favoritem na titul?

Euro se kvapem blíží, do jeho startu zbývají už jen hodiny a v pozoru jsou i čeští fanoušci. Aby ne, vždyť do boje půjdou i svěřenci Jaroslava Šilhavého, kteří se představí v základní skupině proti Anglii, Skotsku a Chorvatsku. Jak si podle expertů sázkových kanceláří Chance a Tipsport povedou? „Co se týče sázek na vítězství na EURO, je Česko čtvrtou nejsázenější zemí,“ překvapí hlavní bookmaker Tipsportu Pavol Boško. „Kurz na vítězství Česka klesl ze 150:1 na 100:1,“ doplňuje Karel Brettschneider, který je ústřední postavou týmu bookmakerů u společnosti Chance.

Hráči, trenéři i příznivci už jsou pořádně nažhavení, výkop evropského šampionátu se kvapem blíží. Čeští fotbalisté sice vstoupí do ME až v pondělí utkáním ve Skotsku, sázkaři jsou ale už nyní v plné polní a tipují o sto šest. „Samozřejmě hraje roli, že jsou na mistrovství Češi. Podle našich prognóz bude úspěchem, když postoupí Šilhavého svěřenci ze skupiny,“ myslí si Brettschneider. Jeho prognóza nabourává naděje tipérů, kteří české družině věří. Není na tom ale nic divného. „Hraje tam roli patriotismus,“ myslí si.

Fakt, že se na EURO představí Česko i Slovensko, považuje za důležitý fakt Boško. „Je to i díky tomu pro Tipsport nejdůležitější akce roku, je důležitější než hokejové MS a olympiáda,“ míní expert Tipsportu. Sice se nečeká, že Češi ani Slováci do konečného pořadí nějak výrazněji promluví, ale pro sázkové kanceláře je účast týmu klíčová. „Nejvíce se ale sází na Francii. Hodně se věří Portugalsku, tam šel kurz z 18 na 9,5, šanci na titul mají podle sázek i Italové,“ radí Boško, kde hledat největší aspiranty na pozici krále evropského fotbalu a jeho kolega od konkurence může jen souhlasně přikývnout hlavou.

Ostře sledovaná je vždy i bitva o to, kdo bude nejlepším střelcem EURO. Chance nejvíce věří anglickému Harry Kaneovi (6:1) i belgickému ostrostřelci Romelovi Lukaku (7:1). „Patnáct procent fandů věří, že to bude Ital Ciro Immobile,“ prozrazuje Brettschneider. „U Tipsportu je jedničkou ohledně krále střelců podle vsazených tiketů Francouz Mbappé, nejmenší kurz má Kane, ale tomu se zatím tolik nevěří,“ překvapí Boško.

A co čeští kanonýři? Patrik Schick má kurz 75:1, Michael Krmenčík a Tomáš Souček shodně 110:1. „Myslím, že se ten seznam ještě rozroste o další jména,“ naznačí expert Tipsportu, že nabídka bude každý den opravdu bohatá.

Obě sázkové společnosti připravují další tradiční sázkové příležitosti. „Netradiční věci, jako že někdo vběhne na hřiště, neradi vypisujeme. To je jako kdybychom vypisovali, jestli někdo naruší závod. Ten člověk si to vsadí a pak to třeba někoho ponouká, aby to udělal,“ říká expert Tipsportu. „Populární je třeba sázka na počet rohových kopů v zápase. Jsou tipéři, kteří je mají na tiketech častěji než sázku, kdo zápas vyhraje,“ prozrazuje Boško.

Sázet bude možné třeba na to, zda bude během utkání použitý VAR či třeba zda na jeho základě bude nařízena penalta. „Co se týče českého týmu, tak je třeba vypsané, zda dá během utkání ve skupině dohromady alespoň dva góly (1,84:1). Že jich Šilhavého tým vstřelí více, je možné sázet v kurzu (1,85:1)

EURO odstartuje v pátek duel Turecka s Itálií. Outsiderovi věří u Chance tři procenta tipérů (6,68:1), remízu má na tiketech šest procent tipérů 3,64:1 a výhře favorita věří 91 procent tipérů (1,57:1). U duelu Skotska s Českem je u sázkařů jednoznačně přízeň na straně týmu Jaroslava Šilhavého. Na Skotsko sází osm procent lidí (2,99:1), remízu odhaduje 12 procent tipérů 2,82:1 a vítězství Česka v kurzu 2,65 má na tiketu osmdesát procent lidí.

„Zatím je vsazeno nejvíce na zápas Dánska s Finskem, a to 1,7 milionu korun, ale náběry porostou. Počítáme, že na celý šampionát by mohl objem sázek překonat 1,2 miliardy,“ prozrazuje Boško s tím, že u nedávného hokejového šampionátu negativně ovlivnily náladu sázkařů překvapivé výsledky a také brzký konec Česka i Slovenska. „Na začátku objem sázek překonával naše očekávání, nakonec jsme ale končili v minusu,“ dodává Boško s tím, že nejvyšší výhrou na hokejovém MS bylo vsazených půl milionu, za něj si tipér připsal na konto 7,5 milionu korun. Trumfne ho někdo na blížícím se EURO? 

Bez mozku není myšlenka: Kvintet záložníků, který může sehrát ve svých reprezentacích klíčovou roli

EURO 2021 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.