Jarošík už má nové angažmá. Ulovila ho hladová štika z Moravy!

Jarošík už má nové angažmá. Ulovila ho hladová štika z Moravy!

Charismatický trenér Jiří Jarošík se vrací do fotbalového kolotoče. Po necelých dvou měsících od svého konce na lavičce slovinského Celje přebírá tým Prostějova, který obsadil třetí příčku uplynulé sezony druhé české ligy. U kormidla střídá Pavla Šustra, jenž se v minulých dnech rozhodl vyslyšet vábení ze slovenské Senice.

Jarošík se tak vrací zpátky do akce a po nepříliš povedené misi ve Slovinsku si hodlá spravit chuť. V kontaktu byl i s celky z Fortuna:ligy, do finále však došlo až rokování s Prostějovem.

"Těch možností se rýsovalo více. Proběhl i kontakt s kluby z první ligy, které hledaly nového trenéra. Ale šlo jen o takové oťukávání. Největší zájem o mé služby jsem cítil jednoznačně z Prostějova," uvedl pro eFotbal Jarošík, se kterým vám již brzy nabídneme rozhovor.

Bývalý hráč Sparty, Chelsea, CSKA Moskva či Celticu Glasgow začal svou trenérskou kariéru v juniorce pražské Sparty, pak byl asistentem Davida Holoubka v Liberci i Ružomberku.

Coby hlavní kouč dostal svou první šanci v Ústí, které loni na podzim dovedl k fantastickému třetímu místu FNL. Pak se rozhodl vydat do Slovinska a v jeho rodném městě ho na střídačce nahradil David Jarolím, jenž s mužstvem skončil na konečném pátém místě tabulky.