Naši fanoušci si myslí, že už jsme mistři Evropy, neskrývá zlaté ambice šéf Mbappého či Benzemy

Naši fanoušci si myslí, že už jsme mistři Evropy, neskrývá zlaté ambice šéf Mbappého či Benzemy

Největším favoritem na vítězství na mistrovství Evropy je bez pochyby Francie. Obhajující vicemistři Evropy, ale zároveň mistři světa z roku 2018, si jdou pro zlato a sílu týmu vnímají i fanoušci.

Stříbrný tým z domácího turnaje před pěti lety má všechny předpoklady finálové zaváhání s Portugalskem napravit a letošní Euro ovládnout. Zkušený brankář Hugo Lloris, obrana v čele s Raphaelem Varanem, Pogba či Kanté v záloze a zejména silný útok plný jmen jako Mbappé, Benzema či Griezmann.

Svou sílu tenhle tým ukázal před třemi lety na mistrovství světa v Rusku, odkud si odvezl zlaté medaile. Trenér Didier Deschamps doufá, že se Francouzům podaří získat double a že se bude jednat minimálně do podzimu příštího roku jak o mistry světa, tak o evropské šampiony. 

Teoreticky se ale může stát i to, že Francie nepostoupí ze skupiny. Los byl totiž k partě okolo Mbappého nemilosrdný a přidělil jim obhajující mistry Evropy z Portugalska, tradičně silné Německo a zároveň Maďarsko. Na druhou stranu si ale Francouzi neúspěch nepřipouštějí.

"Naši fanoušci už nás vidí s pohárem nad hlavou jako mistry Evropy," vnímá Deschamps. "Jsme silné mužstvo s nejvyššími ambicemi a do finále ve Wembley se chceme dostat, nyní nás ale čekají dva souboje v Mnichově a jeden v Budapešti," připomněl trenér Les Bleus fakt, že se k medaili musí dostat po krůčcích.

Do turnaje vstoupí země galského kohouta v úterý ve 21:00, kdy ve šlágru vyzve v derby historického rivala a dalšího favorita z Německa. 

zdroj: Goal

EURO 2021 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.