Třetí hrací den: Anglie vyřídila Chorvatsko, Rakousko přepsalo svou historii a Tulipáni přestříleli Ukrajince!

Fotbalisté Anglie mají za sebou skvělý vstup do evropského šampionátu. V prvním utkání skupiny D porazili houževnaté Chorvatsko 1:0, o čemž v 57. minutě rozhodl Raheem Sterling. Ve skupině C pak Rakousko přehrálo Severní Makedonii 3:1 a tři body oslavilo po triumfu 3:2 nad Ukrajinou také Nizozemsko.

ANGLIE - CHORVATSKO

Panovaly obavy, jak se Angličané na úvod popasují s neúprosným tlakem fanoušků i faktem, že jim začátky Eura tradičně vůbec nevycházejí. Tentokrát to však bylo od začátku jiné!

Svěřenci trenéra Garetha Southgatea na svého soka vlétli a už po pár minutách mohl míč na místo určení dopravit Phil Foden, povedenou ranou však trefil pouze tyč.

Anglie si proti těžkopádným Chorvatům vytvářela další šance, svého jediného zásahu se však dočkala až v 57. minutě, kdy se po rychlé akci prosadil Raheem Sterling. Následně se mohl trefit i hvězdný šutér Harry Kane, po prudké nahrávce však přestřelil a pak se ještě lehce zranil nárazem do tyče.

Závěrečný tlak Chorvatů už Angličané vcelku v pohodě ubránili a zaslouženě zvítězili 1:0.

RAKOUSKO - SEVERNÍ MAKEDONIE

V prvním nedělním utkání skupiny C pak Rakousko narazilo na Severní Makedonii, pro kterou šlo vůbec o premiérovou účast na evropském šampionátu. A byť nakonec vyšla s prázdnou, svým nasazením a dlouho i výkonem fanoušky jistě nezklamala.

Do vedení šli však naši geografičtí sousedé, když v 18. minutě skóroval po nadýchaném centru Sabitzera Stefan Lainer. I nadále bylo Rakousko lepším týmem na hřišti, chvíli poté je však po nedorozumění v defenzivě vytrestal nejzkušenější hráč soupeře Goran Panděv.

Na bodový zisk to Makedoncům ale nestačilo. V 78. minutě se po přesném centru čerstvé posily Realu Madrid Davida Alaby prosadil Michael Gregoritsch a bylo vymalováno. V závěru pak triumf svého týmu pojistil ještě Marko Arnautovič.

Vůbec poprvé na evropském šampionátu tak Rakousko vstřelilo v utkání více než jeden gól.

NIZOZEMSKO - UKRAJINA

Hned třikrát se do sítě soupeře trefili i Nizozemci, kteří v utkání s Ukrajinou potvrdili roli favorita. Zajímavé je, že v utkání padlo hned pět branek a všechny až ve druhé půli.

Jako první se prosadili Holaňďané, když po 52 minutách dorazil do sítě míč vyražený jinak výtečným gólmanem Buščanem Giorginio Wijnaldum. A po trefě Weouta Weghorsta to za chvíli později bylo dokonce už 2:0.

Kdo ale čekal, že Nizozemci pak dovedou zápas k pohodlnému vítězství, ten musel být trochu v šoku. V 75. minutě totiž krásně zakroutil míč do šibenice Andrij Jarmolenko, následně se navíc po standardce hlavou prosadil i Roman Jaremčuk

Na vytoužený bod však Ukrajina stejně nedosáhla, neboť pět minut před koncem se taktéž hlavou trefil i Denzel Dumfries a na jeho gólovou tečku už armáda Andreje Ševčenka odpovědět nestihla.

Euro 2020 - skupina D:

Anglie - Chorvatsko 1:0 (0:0) - Londýn
Branky: 57. Sterling.

Euro 2020 - skupina C:

Rakousko - Severní Makedonie 3:1 (1:1) - Bukurešť
Branky: 18. Lainer, 78. Gregoritsch, 89. Arnautovič - 28. Panděv.

Nizozemsko - Ukrajina 3:2 (0:0) - Amsterdam
Branky: 52. Wijnaldum, 59. Weghorst, 85. Dumfries  - 75. Jarmolenko, 79. Jaremčuk.