Klíčové utkání, tři body by nás mohly posunout dál, burcuje Darida před Skotskem

Klíčové utkání, tři body by nás mohly posunout dál, burcuje Darida před Skotskem

Byť se jedná o první zápas ve skupině, podle mnohých odborníků bude pro šance Čechů na Euru zcela klíčový. A podobně to před soubojem se Skoty vidí také kapitán týmu Vladimír Darida. Co všechno před duelem řekl?

"Všichni vnímáme, že je to důležitý zápas a vstup do turnaje. Pokud bychom udělali tři body, mohlo by nás to posunout dál. Rozhodně je to jedno z klíčových utkání skupiny," prohlásil v neděli v rozhovoru s novináři Darida.

Byť se oba soupeři velmi dobře znají, záložník Herthy Berlín nepochybuje o tom, že trenér Jaroslav Šilhavý našel způsob, jak Skoty překvapit"Máme připravené nějaké věci, které budeme chtít použít. Myslím, že hodně důležitý bude už samotný začátek zápasu," konstatoval Darida.

Připustil, že přípravné zápasy těsně před turnajem Čechům příliš nevyšly. Neprve porážka 0:4 v Itálii, pak nepříliš přesvědčivá domácí výhra 3:1 nad Albánií.

"Samozřejmě jsme si vědomi, že ani jeden z těch zápasů nebyl z naší strany bez chyb, i tak ale věřím, že naše forma stoupá. I v tréninku je cítit, že se první zápas a Euro blíží. Atmosféra graduje. Myslím, že jsme velmi dobře připraveni," poznamenal Darida.

"Strašně moc se na tenhle turnaj těšíme. Koukali jsme s klukama na úvodní zápasy a už se vážně nemůžeme dočkat, až budeme na hřišti," dodal třicetiletý středopolař, který na mistrovství Evropy poprvé povede svůj mančaft v roli kapitána. 

"Před každým zápasem klukům něco říkám a v pondělí to tak bude samozřejmě taky. Nějaký proslov si určitě přichystám,"
 slíbil Darida a na dálku také popřál brzké uzdravení dánskému záložníkovi Christianu Eriksenovi, jenž zkolaboval na konci první půle sobotního klání s Finskem.