Přístup pana Mináře a celé Olomouce pro mě představuje to, jak to má vypadat, hlásí Vaněček

Přístup pana Mináře a celé Olomouce pro mě představuje to, jak to má vypadat, hlásí Vaněček

Premiérovou letní posilou Sigmy se stal zkušený forvard David Vaněček, který si na Andrově stadionu plácl na příští dvě sezony. Po podpisu pracovního dokumentu měl vesměs pozitivní dojmy...

"Velmi se těším na novou výzvu. Jsem rád, že jsem se vrátil do Česka. Líbí se mi tu snad všechno, včera jsem si byl projít město a jsem nadšený," zářila nová posila hanáckého souboru, jež mimochodem chodila na stejnou sportovní školu v Plzni s Martinem Sladkým i Alešem Mandousem.

Klub měl o něj zájem již tři roky zpět - ještě než se odebral do Hearts. "Když zájem Sigmy přišel znovu, byla to jedna z věcí, na kterou jsem myslel. Olomouc o mě stála už před třemi roky, pan Minář za mnou byl v Praze, ale já v tu dobu byl rozhodnutý, že jdu do Skotska. Tenkrát to tedy nedopadlo, ale zájem Olomouce mě potěšil, včetně přístupu pana Mináře, který byl naprosto férový, s čímž jsem se ještě moc nesetkal. Už proto, když se ozval můj manažer, že pan Minář společně s trenéry by mě chtěli, tak jsem mu dal povel, aby to začal řešit. Přístup pana Mináře a celé Olomouce pro mě představuje to, jak to má vypadat. Aby se hráč cítil dobře a chtěl do týmu jít," prozradil na webu sigmafotbal.cz bývalý útočník Viktorie, Jihlavy, Hradce či Teplic.

Velmi dobrý dojem má i z návratu Václava Jílka, který se v Olomouci vrací ke kormidlu po několika letech. "To byl další atribut, proč jsem do Olomouce chtěl jít. Pana Jílka totiž znám z mládežnické reprezentace, kde jsme spolu hodně komunikovali a bral jsem ho jako skvělého trenéra. Celou tu dobu během jeho kariéry jsem ho na dálku sledoval. Naše spolupráce se konečně může obnovit a myslím si, že by mohla být úspěšná," uzavřel na sigmafotbal.cz třicetiletý ofenzivní hráč, jenž si na maďarské půdě vyzkoušel hned dvě angažmá a to v Puskási a v Diósgyőri.

V barvách devátého týmu uplynulého ročníku Fortuna:ligy bude debutovat 26. června v přípravě proti Vyškovu.

Slovenský nováček Tatran Liptovský Mikuláš si bere pod křídla tuto plzeňskou dvojici...

Zdroj: sigmafotbal.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.